14:17 / 08.12.2021.

Autor: Vladimir Jurić

Zadar u posljednjoj četvrtini uzvraća udarac

Zadar je tek u posljednjoj četvrtini uspio svladati Adria Oil Škrljevo

Zadar je tek u posljednjoj četvrtini uspio svladati Adria Oil Škrljevo 95:81, dobivši tako susret 13. kola HT Premijer lige i uzvrativši za poraz na Mavrincima u 2. kolu.

Prvo poluvrijeme pripalo je Adria Oil Škrljevu, koji je nakon dvadeset minuta otišlo sa prednošću 47:42. Prvih deset minuta proteklo je u izjednačenoj igri. Zeleni imaju početnu prednost 0:2 i 2:4, da bi Zadar preokrenuo rezultat i u 4' ima vodstvo 10:6. Minutu i pol prije mini odmora Zeleni dolaze do trećeg izjednačenja pri rezultatu 20:20. Ipak, Zadrani na mini odmoru imaju prednost 25:22. Tijekom prve četvrtine kod domaćina istaknuo se Tomislav Mihael Buljan koji je zabio 8 koševa, isto koliko i Ivan Vrgoč kod gostiju.

Druga četvrtina u znaku je gostiju iz grada Bakra. Razigrao se Slavica, koji je za dvadeset minuta zabio 16 koševa uz 7 skokova, a Vrgoč se zaustavio na 12 koševa. Zeleni u 19' imaju najveću prednost od plus osam 36:44, no domaćin na isteku dvadeset minute smanjuje na minus pet.

Iako je Adria Oil Škrljevo na početku treće četvrtine imalo i plus deset 43:53 Zadar se uspio vratiti, pa se na mini odmor odlazi minimalnom prednošću Zelenih 65:64. Domagoj Vuković sa dvije trice u nizu i Trevor Carter Thomson 7 koševa doveli su domaćina u egal.

Utakmica je prelomljena u 34' kada se Zadar odvaja na plus deset 82:72, da bi do kraja domaćini povećali prednost za konačnu pobjedu. Najučinkovitiji na utakmici bio je Slavica sa double-double učinkom od 34 koševa i deset skokova, dok je Barnjak postigao 21. Kod domaćina najučinkovitiji je bio Antony Justin Carter sa 17 postignutih koševa.