"Zeleni" sa Škrljeva nevjerojatnim preokretom svladali Brno!

26.09.2018.

20:55

Autor: Vladimir Jurić

Košarkaši Adria Oil Škrljeva u svom prvom nastupu u Alpe Adria Cupu došli su do startne pobjede u skupini C protiv Egoe Basket Brna pobjedivši 78:74. Na kraju su "zeleni" sa Škrljeva slavili pobjedu na radost svojih navijača.

Prva četvrtina otvorena je pucački s obje strane. Brno u trećoj minuti ima prednost 9:6, nakon trice Stegbauera. Minutu kasnije domaćin dolazi do prve prednosti 10:9, nakon što je poentirao Barnjak. Zanimljivo je da su gosti iz Češke u prvoj četvrtini postigli četiri trice, od čega Roby dvije za prednost 28:24 nakon prvih deset minuta.

Nastavak je ponudio prednost gostiju, koji u dva navrata imaju plus osam, nakon što je Geiger postigao osmi, a potom i jedanaesti koš. Škrljevo se u šesnaestoj minuti uspjelo približiti na tri koša zaostatka 31:34, ali se gosti ponovno rezultatski odvajaju i odlaze na najveću prednost od plus 11 (31:42), nakon što je tricu postigao kapetan Kozina.

Do kraja četvrtine Egoe Basket Brno na krilima Gaigera, Rubya i Keelya odlazi na plus dvanaest 47:35, što je i konačni rezulat na kraju prvog dijela igre. Brno u nastavku drži rezultat u svojim rukama, a domaćin se u nekoliko prilika uspio približiti na minus pet razlike, ali kada su imali prigodu za doći u egal, nisu bili dobrog šuta.

Domaćin je od početka posljednje četvrtine lovio rezultat, da bi u trideset i trećoj minuti nakon koša i dodatnog bacanja Krajine prešao u drugo vodstvo na utakmici 66:65. Do posljednje dvije minute obje ekipe se izmjenjuju u vodstvu, da bi Škrljevo u posljednju minutu ušlo s pet razlike za domaćina.

Na kraju su "zeleni" sa Škrljeva slavili pobjedu na radost svojih navijača. Kod domaćina najučinkovitiji bio je Amerikanac Ash Yacoubou s 22 koša, te kapetan Barnjak s 12 postignutih koševa. Kod Egoe Basket Brno 22 koša postigao je Reginald Kely.