Cibosi tijesnom pobjedom izbacili Škrljevo iz Kupa Krešimira Čosića

13.02.2019.

15:59

Autor: Vladimir Jurić

Košarkaši Cibone pobijedili su Adria Oil Škrljevo u prvoj četvrtfinalnoj utakmici Kupa Krešimira Ćosića rezultatom 78:71, i tako postali prvi polufinalisti. Zeleni su pružili dostojan otpor, a tome u prilog govori i izjednačeni rezultat 67:67 tri minute prije kraja.

Cibona na početku utakmice koševima Frana Pilepića odlazi na 4:0. Nakon pogotka Stipe Krstanovića za Zelene, Cibosi imaju i plus šest (10:4). Slijedi izjednačenje na 10:10 u 7. minuti, nakon što za Škrljevo zabijaju Yacoubuo i Barnjak. Do kraja prve četvrtine Cibona se odvaja na plus sedam (23:16). U  tom periodu igre, za Cibonu je Krešimir Ljubičić zabio šest, dok je Barnjak za Zelene dao pet koševa.

Početak druge četvrtine u znaku je Škrljeva, koje nakon slobodnog bacanja i koša Karla Lebe dolazi na minus dva (25:23) u 14. minuti. Zagrepčani se ipak ponovno odvajaju na plus pet (32:27) i tu razliku održavaju tijekom drugog dijela četvrtine. Presingom u posljednjih sedamdeset sekundi Zeleni sa Škrljeva dolaze na minus jedan (36:35), pa su sva prijašnja vodstva i prednosti Cibone svedena na tek jedan koš razlike.

Nastavak utakmice trener Zelenih Damir Rajković morao je odigrati s niskom postavom jer su tijekom prvog poluvremena po četiri osobne zaradili Ušić i Krstanović. Ipak, u 22. minuti Škrljevo dolazi u prvo vodstvo (39:38), nakon trice Briana Williamsa. Minutu kasnije zeleni imaju i plus tri (44:41), ali tada zbog pet osobnih iz igre izlazi Krstanović. U nastavku se Cibona odvaja na plus šest i na na mini-odmor odlazi s prednosti od 57:51.

Gosti sa Škrljeva još su jednom u posljednjoj četvrtini došli na minimalnu prednost od 65:64 u 36. minuti, a zatim i u egal 67:67. Ipak, prolaz u polufinale Cibona je ostvarila u posljednje dvije i pol minute, kada je iskusni Damir Markota postigao sedam koševa, od čega jednu tricu, a njegovi suigrači su na iskustvo izborili dva puta koš i dodatno bacanje.

U ekipi Škrljeva je kapetan Josip Barnjak postigao 15, Karlo  Uljarević 13 te David Ušić 10 koševa. Najučinkovitiji bio je igrač Cibone Ivan Novačić s 21 postignutim košem. Poslušajte izjavu trenera Škrljeva Damira Rajkovića: