Hrvatski radio

Radio Rijeka

Kastavski osnovnoškolci: košarkom do knjiga za djecu

17.06.2015.

17:12

Autor: Damir Pijaca

HRT logo

HRT logo

Foto: HRT / HRT

Dječjoj bolnici Kantrida stigla je donacija kastavskih osnovnoškolaca što su je prikupili na humanitarnoj košarkaškoj utakmici između podmladaka Kastva i Cedevite, a u kojoj su sudjelovali učenici 8.d razreda OŠ Milan Brozović.

Humanitarnom košarkaškom utakmicom prikupljeno je oko 8.000 kuna i 91 knjiga! Sav prihod od ulaznica i tombole iskorišten je za kupnju slikovnica i knjiga Domu za nezbrinutu djecu Ivana Brlić Mažuranić u Lovranu te Dječjoj bolnici Kantrida.

Nakon što su donaciju već uručili u Lovranu, danas su to isto učinili i u Dječjoj bolnici. Učenica Paola Uroda istaknula je da činjenica što je jedan njihov vršnjak u toj bolnici nije jedini razlog zašto su akciju organizirali, poslušajte: 

Programe Hrvatskoga radija slušajte na svojim pametnim telefonima i tabletima preko aplikacija za iOS, Android i Huawei.