Košarkaši Škrljeva porazom zaključili najuspješniju sezonu do sada

09.05.2018.

20:18

Autor: Vladimir Jurić

Košarkaši Cibone pobijedili su Škrljevo 116: 77 u trećoj odlučujućoj četvrtfinalnoj utakmici doigravanja za naslov u HT Premijer ligi i plasirali se u polufinale, gdje ih očekuje Zadar. Ovim porazom, košarkaši Škrljeva zaključili su najuspješniju sezonu u povijesti kluba

Ovim porazom, košarkaši Škrljeva zaključili su najuspješniju sezonu u povijesti kluba u kojoj su nastupili na završnom turniru Kupa Krešimira Čosića i osvojili šesto mjesto u ligi.

Nakon što je Cibona nakon minutu i pol vodila 4:0, u isto toliko vremena Škrljevo je preokrenulo na 6:9 nakon što je Štemberger postigao jednu, a Barnjak dvije trice. U nastavku prve četvrtine obje su se ekipe izmjenjivale u vodstvu za konačnih 28:24 za Cibonu nakon prvih deset minuta. Početak druge četvrtine u znaku je Cibone, koja nakon trice Gilbera i dvice Uljarevića odlazi na plus osam 32:24. Škrljevo se ne predaje, te na krilima Ušića koji je postigao 14 koševa, održava minus od četiri do osam koševa zaostatka, a prednost na poluvremenu domaćin može zahvaliti Gilberu koji je postigao 10 koševa u četvrtini, te Uljareviću sa 12. Na veliki odmor se otišlo bez obrana pa su gledatelji vidjeli ukupno 108 koševa za konačnih 59:49 na kraju prvog poluvremena.

Cibona u drugom poluvremenu nastavlja sa trpanjem koša gostiju, dok Zeleni opet imaju problema sa malim brojem postignutih koševa u trećoj četvrtini. Do kraja trećeg perioda igre domaćini su povećali prednost na plus 28, pa je na semaforu zasvijetlilo 86:58.

Posljednjih deset minuta Cibona je odigrala za prolaz u polufinale, a trener Nazor dao je prigodu i mladima.

Kod Škrljeva najučinkovitiji bio je Barnjak sa 17, te Ušić sa 16 postignutih koševa.

Gosti su igrali u polu domaćoj atmosferi, jer je sa Škrljeva i Grobnika doputovalo tridesetak navijača, koji su tijekom cijelog susreta bodrili Zelene.