Riječanke svjetske prvakinje u twirlingu!

03.11.2018.

11:30

Autor: Matea Krmpotić

Plesni klub Fiume sudjelovao je na Svjetskom kupu u twirlingu i mažoret sportu 2018., koji se održavao 27. i 28. listopada u Zagrebu. Natjecao se veliki broj timova iz raznih zemalja svijeta, a Riječanke su odnijele pobjede u seniorskim disciplinama twirlinga.

Titule svjetskih prvakinja osvojio je twirling team koji čine Ana Marija Marković, Iva PšihistalTea PšihistalLea Dedić i Paola Rađa te u twirling paru Ana Marija Marković i Paola Rađa.

Naslov svjetskih viceprvakinja i srebrnu medalju u kategoriji mažoret duo osvojile su Iva Pšihital i Paola Rađa.

Plesni klub Fiume prvi je klub u Hrvatskoj koji je u kategoriji twirling teama osvojio odličje na natjecanju svjetskog kupa.

4. mjesto u kategoriji seniori Freestyle, osvojila je Tea Pšihistal, a naglašavaju iz kluba da je u toj disciplini bila najbolje rangirana Hrvatica.

Od planova izdvajaju pripreme za nadolazeća natjecanja, među kojima je i državno prvenstvo.

Poslušajte što o twirlingu, natjecanjima i treniranju kaže jedna od "zlatnih" djevojaka, ali i trenerica ekipe Paola Rađa: