U Bakru se održava tradicionalna 21. međunarodna veslačka regata pomorskih učilišta. Sudjeluju učenici i studenti iz Hrvatske i zemalja regije.
08.05.2015.
11:11
Autor: Branka Malnar
U Bakru se održava tradicionalna 21. međunarodna veslačka regata pomorskih učilišta. Sudjeluju učenici i studenti iz Hrvatske i zemalja regije.
Sve je počelo u 8 sati, eliminacijskom regatom svih razreda Pomorske škole Bakar. U podne je otvorenje međunarodne regate, na kojoj sudjeluju učenici i studenti iz Slovenije, Italije, Srbije, Crne Gore te Hrvatske.
Ovom regatom, u kojoj se vesla u brodicama za spašavanje, želi se promovirati popularizirati pomorskoga poziva. Razmjenjuju se iskustva u školskoj praksi različitih tipova učilišta u Europi i kod nas i potiče se bavljenje temeljnim mornarskim vještinama. U regati je sudjelovalo više od 300 veslača, a s nekima od njih razgovarala je Branka Malnar u emisiji "Ćapaj cimu":
Programe Hrvatskoga radija slušajte na svojim pametnim telefonima i tabletima preko aplikacija za iOS, Android i Huawei.
Autorska prava - HRT © Hrvatska radiotelevizija.
Sva prava pridržana.
hrt.hr nije odgovoran za sadržaje eksternih izvora