Hrvatski radio

Radio Rijeka

Čitajte u Narodnoj čitaonici na Korzu

06.12.2022.

13:04

Autor: Radio Rijeka

Živa knjižnica

Živa knjižnica

Foto: - / PaRiter

U srijedu, 7. prosinca od 16 do 19 sati održat će se "Živa knjižnica – ne sudi knjige po koricama" u prostoru Narodne čitaonice Gradske knjižnice Rijeka na adresi Korzo 24 u Rijeci.

Živu knjižnicu čine osobe marginalizirane u našem društvu čija su životna iskustva vrijedna kao teme za roman! Radi se o pripadnicima i pripadnicama manjina čije životne priče u našem društvu nisu u prvome planu, a Živa knjižnica služi tome da ih istakne.


Posjetitelji i posjetiteljice imat će priliku razgovarati s osobama o kojima žele znati više, te zaviriti u njihove životne priče na 20 minuta u sigurnoj atmosferi, gdje bez straha i srama mogu produbiti svoje razumijevanje o transrodnim osobama, Romima, osobama s invaliditetom, lezbijkama i gejevima, beskućnicima, pripadnicima i pripadnicama vjerskih i ostalih manjina.


Čitatelji i čitateljice sami odabiru ‘živu knjigu’ koja ih zanima, a mogu ih i pročitati sve!

Marinella Matejčić PaRIter o Živoj knjižnici

Programe Hrvatskoga radija slušajte na svojim pametnim telefonima i tabletima preko aplikacija za iOS, Android i Huawei.