Cedevita senzacionalno dobila Armani u Milanu

Slavko Midžor/PIXSELL

Nakon senzacionalne pobjede u Istanbulu protiv Efesa, Cedevita je ostvarila i drugu pobjedu u skupini. Ovoga puta protiv Milana koji vodi bivši hrvatski izbornik i bivši trener Cedevite Jasmin Repeša. U susretu 4. kola skupine B Eurolige košarkaši Cedevite su u gostima pobijedili EA7 Milano 77:68.

Cedevita je odlično ušla u susret i nakon prve četvrtine imala je 10 koševa prednosti (21:11). U drugoj četvrtini Talijani su zaigrali bolje smanjivši rezultat pa se na veliki odmor otišlo s prednošću gostiju 35:30. Repešina momčad je u trećoj četvrtini uspjela preokrenuti rezultat i povesti 41:39, no Cedevita je uzvratila i tri minute prije kraja četvrtine vodila je 49:45. Ipak, na kraju treće četvrtine domaćin je imao koš prednosti (50:49). U posljednjoj dionici Milano je poveo 58:53, no uzvratila je Cedevita stigavši do prednosti 65:61. Tri minute prije kraja utakmice hrvatski sastav je imao sedam koševa viška (70:63), potom i plus devet (72:63), a minutu i 43 sekunde do kraja i nedostižnih 75:63. Do kraja utakmice Milano je uspio tek ublažiti poraz.

Hrvatskog prvaka su do pobjede predvodili Miro Bilan sa 16 koševa i šest skokova, James White s 15 koševa i sedam skokova, Luka Babić s 13 te Marko Arapović s 11 koševa. U domaćim redovima najučinkovitiji su bili Alessandro Gentile s 19 koševa te dvojica hrvatskih reprezentativaca Krunoslav Simon sa 16 i Oliver Lafayette s 14 koševa.

Pobjedu je ostvario i Olympiacos deklasiravši Limoges 75:49, a Laboral Kutxa, koju vodi Velimir Perasović, slavila je nakon produžetka protiv Anadolu Efesa 92:90.

Dario Šarić nije imao svoju večer te je za 21 minutu postigao za tursku momčad šest koševa i tome dodao sedam skokova. Darko Planinić je za pobjedničku ekipu za sedam minuta postigao četiri koša i dva skoka.

Na ljestvici vodi Olympiacos 3-1, ispred Laboral Kutxa 2-1 i Anadolu Efesa 2-1. Slijede Cedevita 2-2. EA7 Milano 1-3 i Limoges 1-3.

U susretu petoga kola Cedevita će 12. studenog ugostiti Laboral Kutxa, a u ostala dva susreta sastaju se Limoges i EA7 Milano te Anadolu Efes i Olympiacos.

Dodajmo da je u skupini D njemački Brose Baskets pobijedio je Maccabi iz Tel Aviva 77:66, a mladi Dragan Bender igrao je za izraelski sastav šest minuta i uspio skupiti skok i dvije asistencije.