Cibona na krilima Florencea slavila u Lisabonu

DAVOR JAVOROVIĆ/PIXSELL

Cibona je u prvom kolu skupine B FIBA Europa kupa u gostima pobijedila portugalsku Benficu Lisabon 79:83 (24:21, 16:13, 15:28, 24:21). Portugalska momčad bolje je otvorila utakmicu te je na odmor otišla s prednošču od šest koševa. U trećem dijelu Cibona je dostigla zaostatak i preokrenula rezultat.

U 24. minuti utakmice povela je 45:46, a tri minute kasnije bilo je nakon ubačaja Florencea 51:51. Kad su potom Florence i Hukić povisili prednost Cibone na 51:56, do kraja Vukovi više nisu ispuštali vodstvo.

Najopasnije je bilo kad je Andrade 3:50 minuta do kraja do kraja pogodio za 70:73, ali odmah su odgovorili Žižić polaganjem i slobdnim bacanjem te Hukić tricom za 70:79 dvije minute do zadnjeg zvuka sirene, što je bio kraj za domaćina.

Kod Cibosa najbolji je bio bivši igrač Zadra Florence s 25 poena, šest skokova i četiri dodavanja, 16 je ubacio Hukić, Žižić je ostvario 11 koševa i pet skokova, a Rozić 10 poena, pet skokova i pet asistencija. Kod domaćina 19 koševa i sedam skokova ostvario je Cook.

U drugom susretu iz ove skupine Antwerp Giants je pobijedio Sopron 81:73. U susretu drugog kola Cibona će 4. studenog ugostiti Antwerp Giants.

U drugi krug natjecanja plasirat će se po dvije najbolje ekipe iz svake od 14 skupina, te četiri najbolje trećeplasirana sastava.