Dinamo lagano pobijedio Lokomotivu i sada se okreće putu za Ligu prvaka

Matija Habljak/PIXSELL

Građanski Nogometni klub Dinamo u derbiju 1. kola domaćeg prvenstva sa sigurnih 3 : 0 u petak je pobijedio momčad Lokomotive. 5 000 gledatelja gledalo je zanimljiv nogomet kojeg su BBB zbog zatvorenog sjevera gledali s gostujućeg juga

Iako je Lokomotiva hrabro otvorila utakmicu te pokušala Dinamo prisiliti da vodi računa i o svome golu, već nakon 10 – tak minuta igre bilo je jasno da je samo pitanje trenutka kada će Lokosi morati krenuti s centra. To se dogodilo zahvaljujući Poljaku Damianu Kadzioru koji u 17 minuti s ruba šesnajsterca loptu šalje u rašlje i poništava promašeni jedanajsterac kojeg nakon rušenja Gavranovića nije iskoristio Ismet Hajrović. Nakon ovoga gola, u serijalu udaraca na vrata golmana Lokomotive Krunoslasva Hendije pobjedu su potvrdili Mislav Oršić u 45 te Bruno Petković u 85 minuti. Trener Dinama Nenad Bjelica
-Mislim da smo bili bolja momčad koja je stvorila bolje prilike , pogodila stativu, promašila poput gostiju i jedanajsterac. Stvarno smo mogli i uvjerljivije pobijediti ekipu koja zna igrati nogomet. Imaju u igri prema naprijed vrlo neugodne igrače koje smo mi uspjeli zaustaviti. Igrom , golovima i konačnom pobjedom moram biti zadovoljan-
Gosti s Kajzerice dugo će žaliti za promašenim jedanajstercem Myrta Uzunia te pamtiti obrane u kojima je nesavladiv bio golman Dinama Dominik Livaković. Trener Lokomotive Goran Tomić
-Dinamo je, moramo biti realni, u ovom trenutku nekoliko klasa kvalitetniji od nas i apsolutno večeras može slaviti pobjedu. Nama fali još nekoliko tjedna rada kako bi podigli i igrače koji su nam se kasnije priključili. Dobro u ovom porazu, što ja znam gdje smo i što moramo raditi-
Dinamo kao vodeća momčad u novoj sezoni sada se okreće utorku i početku kvalifikacija za Ligu prvaka, Lokomotiva treninzima i boljoj igri.