Hrvatska se nakon pobjede nad Slovačkom mirno okreće pripremama za EURO

Hrvatska se nakon  pobjede nad Slovačkom mirno okreće pripremama za  EURO

Marko Lukunic/PIXSELL

Hrvatska nogometna reprezentacija po česti će puta zaigrati na Europskom prvenstvu nakon što je u subotu na prepunom stadionu Rujevici s rezultatom 3 : 1 pobijedila Slovačku. Nakon utakmice plesom i pjesmom na terenu ali i tribinama proslavila se peta pobjeda u kvalifikacijama za EURO

Na otvaranju utakmice reprezentacija Slovačke bila je odlučna u zatvaranju svih prilaza ka svojemu golu i čekanja šanse da nešto učini iz kontranapada. Iako su Vatreni imali više loptu u nogama., sve što je u prvom poluvremenu išlo ka golu gostiju sigurno je branio golman Slovačke Martin Dubravka. Nakon nekoliko takvih intervencija, Slovaci dobivaju šansu za kontranapad koji iz blizine u 32 minuti u gol pretvara Boženik. U nastavku utakmice Hrvatska podiže ritam igre te u 56 minuti nakon klizečeg starta Dine Perića lopta dolazi do Nikole Vlašića koji s 20 metara majstorski pogađa dolnji desni kut nemoćnog Dubravke. Nakon toga, vatreni igraju daleko opuštenije i konkretnije što im u 60 minuti donosi gol glavom Brune Petkovića i sjajan gol Ivana Perišića u 74 minuti. Nakon toga, a nakon isključenja slovačkog igrača zbog dva žuta, Hrvatska i dalje dominira i na kraju s navijačima slavi petu pobjedu u kvalifikacijama te se okreće pripremama za EURO 2020. Nakon utakmice , a nakon burnog pljeska novinara, izbornik Zlatko Dalić nije skrivao emocije

-Čestitke igračima na pobjedi, prvom mjestu i ono šro je najvažnije na izborenom odlasku na EURO. Hvala svima u stožeru i vama u medijima, jer to je uspijeh sviju nas kojima je nogomet uvijek na prvom mjestu. Hvala i našim vjwernim navijačima koji su bili uz nas na svakoj domaćoj ali i gostujućoj utakmici. Donijeli smo sreću mnogima i ja sam uz svoje momke, koji su ponovno pokazali veliko srce, ponosan-

Kada je trebalo pokrenuti momčad i igru podignuti na veću radnu temperaturu, onda na terenu konce vuče i lopte dijeli neuništivi kapetan Luka Modrić. I u trenucima sreće, u njegovom istupu osjetila se profesionalnost i okretanje novom izazovu EURU

-Uvijek u kvalifikacijama sami sebi zakompliciramo situaciju. Ovakva Hrvatska može i mora učiniti velike stvari na natjecanju kao što je EURO. Jasno je da imamo dobru ekipu, pokazali smo to kroz kvalifikacije koje nisu bile lagane. Ako budemo svi zdravi, uz energiju novih , mladih igrača i nas iskusnije trebala bi to biti još jedna dobra priča vatrenih-

Izbornik Zlatko Dalić
Nako vodstva Slovačke zadržao mirnoću. Momčad mu je uzvratila preokretom i tri gola. Već sada se treba okrenuti planiranju priprema za EURO te inzistiranju da pripreme i nužne trening partnere sam bira bez iskakanja predsjednika HNS-a Davora Šukera koji je nešto slično pokušao i prije odlaska u Rusiju. Do novog okupljanja treba vidjeti što Rebić može u Milanu učiniti da bude korisniji Vatrenima, pronaći prirodnog desnog bočnog odnosno nadati se da će Perišić nakon smjene trenera u Bajernu biti više na terenu a manje na klupi. Ono što ohrabruje su mladi i nadolazeći igrači koji ponovno dokazuju da je Hrvatska vječiti izvor talenata za koje bogati klubovi rado plaćaju.