Matija Krevs i Tunde Sabo pobjednici su 8. Zagrebačkog noćnog cenera

Matija Krevs i  Tunde Sabo pobjednici su 8. Zagrebačkog noćnog  cenera

Goran Stanzl/PIXSELL

Slovenac Matija Krevs i Mađarica Tunde Sabo pobjednici su 8. Zagrebačkog noćnog cenera koji je start i cilj u nedjelju imao u parku Zrinjevcu. Nakon što su u rekordnom roku pokupovane sve majice za utrku, start 8. Ceneru dao je gradonačelnik Milan Bandić

Zagrebački noćni cener poznat je i po navijačima kojih, iz godine u godinu, ima sve više ove je godine okupio 3 000 natjecatelja rekreativaca te 20 – tak aktivnih atletičara i atletičarki iz Hrvatske i Slovenije. Prema prognozama , drugu godinu za redom u konkurenciji muškaraca u vremenu 32 minute i 2 sekunde slavio je Slovenac Matija Krevs

-Utrka mi je uvijek zanimljiva ali kako je kraj sezone, postoji već lagani umor tako da je ovogodišnji rezultat bio slabiji od rekorda kojeg sam osvajanjem prvog mjesta postavio lani. Dogodine vjerujem da ću ipak biti brži-

Iza neuhvatljive pobjednice u konkurenciji dama Mađarice Tunde Sabo drugo mjesto osvojila je članica AK Sljeme Silvija Šimunović

-Ove godine je organizacija utrke na stazi bila jako dobra. Posebno moram pohvaliti volontere koji su davali odličnu navigaciju pogotovo u drugom krugu. Mađarica je pobjedila ali ja vjerujem da će se dogodine naći Hrvatica koja će biti brža-

U organizaciji Društva športske rekreacije Aktivan život i ove godine uspješno je održan sportski dio obilježavanja Mjeseca borbe protiv ovisnosti.