Vaterpolisti Hrvatske igrati će u polufinalu Svjetskog prvenstva

Vaterpolisti Hrvatske  igrati će u polufinalu Svjetskog  prvenstva

Bernd Thissen/DPA/PIXSELL

Vaterpolisti Hrvatske u četvrtak će igrati u polufinalu Svjetskog prvenstva u Južnoj Koreji, Tamo će ih čekati stari suparnik Španjolska. Nogometaše Dinama večeras čeka nastup u Gruziji u prva utakmica drugog pretkola Lige prvaka .

Nakon spektakularnog nastupa u skupini i tri visoke pobjede, vaterpolisti Hrvatske morali su se dobro pomučiti kako bi u četvrt finalu Svjetskog prvenstva jutros s rezultatom 10 : 8 bili bolji od žilavog sastava Njemačke. Slab ulazak barakuda, u prvoj četvrtini Nijemci su iskoristili za minimalno 2 : 1 vodstvo. Nakon odmora i upozorenja trenera Ivice Tucaka da takva igra vodi u poraz, barakude se bude i dolaze do vodstva 4 : 3. U trećoj četvrtini to vodstvo iznosi 7 : 3. Nakon toga, Hrvatska ponovno uzima odmor od igre što Njemačka koristi za seriju 4 : 0 i izjednačenje 7:7. Da drama ipak ne bude prevelika, pobrinuo se Mario Joković koji dva od svoja tri gola na utakmici postiže za završnih 10 : 8. Uz njega sa sedam obrana odličan je bio i golman Marko Bijač. Trener Ivica Tucak

-Točno onako kako smo predvidjeli. Teško, čupavo, neizvjesno. Ono što je ipak u ovom trenutku bitno je da smo dobili, sačuvali mir, pobijedili utakmicu. Naš prvi i osnovni cilj je ostvare. Hrvatska će se i na ovom Svjetskom prvenstvu boriti za medalju-
U polufinalu Svjetskog prvenstva koji se igra u Južnoj Koreji, suparnik Hrvatske u četvrtak s početkom u 10 sati biti će Španjolska.

Nogometaši Dinama, bez nekolicine prvotimaca, stigli su u Gruziju gdje ih večeras s momčadi Saburtala čeka prva utakmica 2. pretkola Lige prvaka.
Susret Saburtal – Dinamo počinje u 19 sati i 30 minuta.