Dinamo - Hajduk 1:1

12.07.2015.

20:46

Autor: Ana Krois

Dinamo i Hajduk igrali su nerješeno 1-1 u susretu 1. kola Prve Hrvatske nogometne lige.

Utakmicu je pred 25 tisuća gledatelja na stadionu Maksimir sudio Bruno Marić iz Daruvara. Strijelci su bili Caktaš i Sudani.

Hajduk vrlo dobar prvih 20-ak minuta. Poveli su bijeli golom Caktaša u 8. minuti nakon što je dobar dio posla obavio Ohanza. Hrabro se držao Hajduk prvi dio prvoga poluvremena, a onda Dinamo preuzima inicijativu. Nakon nekoliko prijetnji, Marko Pjaca odlično prolazi po lijevoj strani i ubacije za Soudanija koji pogađa za poravnaje.

Na poluvrijeme se otišlo s rezultatom 1:1. Igralo se po vručem vremenu sudac Bruno Marić dao je i stanku za osvježenje.

U drugome poluvremenu intenzitet je pao, golova više nije bilo, veliki derbi hrvatskog nogometa završio je 1:1.