27.12.2021.

10:38

Autor: Mario Mihaljević

kutija šibica, malonogometni turnir

Ekipe Poliklinike Milojević, Krešimir Keta Bandić, Keraterm Centroplinomonta i Jucy Maraske izborile su plasman u polufinale 50. izdanja malonogometnog turnira "Kutija šibica". Već tradicionalno "Štefanje u Kutiji" izazvalo je veliku pozornost gledatelja, posebice zbog toga što prošlogodišnja Kutija zbog pandemije nije održana.

U prvom četvrtfinalu mostarska ekipa Krešimir Keta Bandić je nakon sedmeraca pobijedila Cammeo Big Bang Team sa 2-1 nakon što je susret završio 1-1. Big Bang je poveo u 12. minuti preko Maria Raca, a izjednačio je Vice Božić u 18. minuti. Zabili su dečki iz Mostara dva sedmerca, a junak je bio vratar Marko Čolak, Big Bang samo jedan i dobili smo prve polufinaliste.

Krešimir Keta Bandić će u polufinalu igrati protiv Juicy Maraske koja je nakon sedmeraca sa 2-0 pobijedila Biberon Koestlin. Susret je završio bez golova, pa su odlučivali udarci sa sedam metara. Za Juicy su bili precizni Žiga Čeh i Franco Jelovčić.

I treći četvrtfinalni susret je razriješen nakon sedmeraca. Poliklinika Milojević je izborila polufinale porazivši Pimont-Staklo Matić-Max sa 3-2 nakon što je susret završio 1-1. Luka Toš je u 5. minuti zabio za 1-0, a Toni Vučković je deset minuta kasnije zabio za Polikliniku poravnavši na 1-1. Prilikom izvođenja sedmeraca igrači Poluiklinike Milojević su zabili tri, a njihovi suparnici dva gola. U posljednjem četvrtfinalnom susretu Keraterm Centroplinomont je pobijedio CB Dobermann sa 2-1.

U dvorani II Doma sportova okupilo se možda i više od 2 tisuće gledatelja. Nažalost, dio navijača s kupljenim ulaznicama ostao je ispred dvorane. Navijači su bili ljuti, pa je morala intervenirati i policija kako bi se situacija primirila.