Hrvatski radio

Radio Sljeme

Turistička sezona u Zagrebu nadmašila prošlogodišnju za 9 posto

24.07.2018.

18:10

Autor: Magdalena Pongrac

Filip Kos/PIXSELL

Filip Kos/PIXSELL

Foto: - / -

Od početka godine, Zagreb svakoga mjeseca probija rekord posjećenosti, pa je tako od siječnja do 22. srpnja broj dolazaka veći za 9 posto, a broj noćenja za 11 posto u odnosu na isto razdoblje prošle godine.

Naš grad sveukupno je ove godine posjetilo 110 tisuća domaćih te više od pola milijuna stranih gostiju, što je porast od 8 i 9 posto, a tijekom godine najviše su dolazili turisti iz Koreje, SAD-a, Njemačke, Italije i Kine.

Turistički podaci za naš grad i ovoga mjeseca bilježe porast. Tako je broj dolazaka porastao za 9 posto, a broj noćenja za 10 posto u odnosu na isto razdoblje lani. Našu metropolu ovaj mjesec posjetilo je više od 9 tisuća 300 domaćih te 100 tisuća 200 stranih turista.

Ovaj mjesec najviše dolazaka bilo je iz SAD-a, Koreje, Njemačke, Španjolske i Australije, a najviše su noćili gosti iz SAD-a, Njemačke, Španjolske, Velike Britanije i Australije.

Programe Hrvatskoga radija slušajte na svojim pametnim telefonima i tabletima preko aplikacija za iOS, Android i Huawei.