15. festival 'Stara je škrinja otvorena'

15. festival 'Stara je škrinja otvorena'

U organizaciji Kulturno-umjetničkog društva Branimir 888 iz Muća Donjeg, 15. međunarodni folklorni festival "Stara je škrinja otvorena" održat će se i ovog ljeta u Muću u petak i subotu, 22. i 23. srpnja 2016. uz nastup 22 folklorne skupine iz Hrvatske i BiH.

 

PROGRAM

22.07.2016. petak

Kratki mimohod i Predstavljanje u 20 sati

 

  1. HKUD „BILOŠEVICA“ ŠIROKI BRIJEG BIH

Pjesme i plesovi Zapadne Hercegovine

Koreograf: Ivan a Boras

Voditelj: Ivana Boras i Valentina Sopta

 

  1. KUD „ BIJELE RUŽE“ PODBADLJE „ Kolo iz Podbadlja“

Koreograf i Voditelj: Boris Kukulj

 

3. KUD „ JADRO“ SOLIN „Pjesme i plesovi otoka Murtera“

Koreograf i voditelj: Nikolina Peroš i Gabriela Žeravica

 

4.KUD „BRANIMIR 888“ MUĆ „Dječje igre i pisme iz Muća“

Voditelj: Jelena Šegović

Obrada: Joško Jelavić i Ljiljana Vlajčević

 

5.BFD „ CICILJONA“ BRAČ „ Plesovi otoka Brača“

Koreograf: Branko Šegović

Voditelj: Ines Damjanović

 

6. KUD „JEDINSTVO“ SPLIT „Pjesmom i plesom kroz Prigorje“

Voditelj i koreograf:Bruna Čondić (dijelom prema koreografiji Zvonimira LJevaković.)

 

7. KUU „MOSOR“ GATA „Dječje igre iz Poljica“

Voditelj i Koreograf: Luka Poljak

 

8.KUD „ DALMACIJA DUGI RAT „ Stari Splitski plesovi“

Koregraf: Branko Šegović

Voditelj: Milivoj Raljević

9. HKUD „JARE „ JARE ŠIROKI BRIJEG BIH

KOLA I PISME HERCEGOVAČKOG KRAJA“

Voditelj:Danko Buhač Koreograf: Ines Zovko i Ana Buhač

 

10. KUD „METKOVIĆ“ METKOVIĆ „Igre i plesovi doline Neretve“

Voditelj: Anja Batinović

 

11. OGRANAK „SELJAČKE SLOGE“ BUŠEVEC“ „Mali mladečki“ (Turopolje)

Koreograf:Mojimir Golemac

Voditelj:Maja Kovačević/Bojan Pogrmilović/Zoran Jakunić

 

12. DUBROVAČKI PRIMORSKI SVATOVI“ „ KOLO LINĐO“

Voditelj:Ljubica Pavličević

 

 

 

 

23.07.2016. subota

 

  1. KUD „BRANIMIR 888“ MUĆ

Rapsodija sa derneka Cetinske krajine“

Koreograf: Branko Šegović

Voditelj“ Jelena Šegović

 

2. NADIKO FOLK DANC GROUP MAĐARSKA„ Svadbeni običaji Szakmara“

Koreografija: Zoltan Illes

  1. FA VRTEK I FA ISCHIAS OPAVA ČEŠKA „Pjesme i plesovi iz Češke“

 

  1. DUBROVAČKI PRIMORSKI SVATOVI

Kratka scena iz Dubrovačke svadbe sa kolom Linđo

VODITELJ:Pero Moretić

 

  1. HKUD „IZBIČNO-BRDA“ BIH Pjesme i plesovi zapadne Hercegovine

Koreograf i voditelj: Ivo Crnjac-Didović

 

  1. FOLKLORNI ANSAMBL BRODA SLAVONSKI BROD

Pjesme i plesovi Baranje „oj Baranjo lipa i bogata“

Koreograf:Nenad Sudar, glazbena obrada:Duško Topić

Voditelj Igor Ilić

 

7. NADIKO FOLK DANC GROUP MAĐARSKAPlesovi iz Nyaradmagyarosa

Plesovi iz Transilvanije

Koreografija: Zolatn Illes

8. FA VRTEK I FA ISCHIAS OPAVA ČEŠKA „Pjesme i plesovi iz Češke“

 

9. „BITULA and ALDA LITHUANIA

Kulturno nasljeđe LITVE kroz pjesmu i ples

 

10.KUD „NAUM NAUMOVSKI -BORCE“ KRUŠEVO MAKEDONIJA

Pjesme i plesovi iz Makedonije“

Komentari