Dinamo "petardom" ispratio Hajduka

U prvom susretu četvrtfinala Hrvatskoga kupa između Dinama i Hajduka na Maksimiru modri su ostvarili uvjerljivu pobjedu od 5:0, osiguravši plasman u polufinale i prije uzvrata na Poljudu!

Samo tri dana nakon ligaškog ogleda koji je završio 2;2, Dinamo je u dvoboju Kupa nanio katastrofalan poraz danas vrlo slabom Hajduku, kojemu je to jedan od najtežih poraza uopće u derbijima, a prekinut je i niz Splićana od 11 utakmica bez poraza.

Hajduk nije bio ni blijeda slika momčadi koja je odlično parirala hrvatskom prvaku u nedjelju, Tudorovimomci teško su se hrvali s pritiskom Dinama, koji je usprkos terenskoj nadmoći jedini gol u prvom poluvremenu postigao preko Josipa Šimunića u 17. minuti. Joe je zabio nakon udarca iz kuta.

Tri minute nakon gola tribine je napustio veći dio Torcide, a kako su BBB-i bojkotirali utakmicu od ranije, atmosfera je dosta komorna.

Ako Dinamo nije koristio prilike u prvom poluvremenu, u nastavku je namjestio nišanske sprave. Već u drugoj minuti nastavka Duje Čop je povisio vodstvo domaćina na 2:0 nakon što je dotad odličnom vrataru Kalinićulopta ispala iz ruke. Uslijedio je potpuni potop, prvo je u 56. minuti Junior Fernandes zabio glavom nakon odbijanca poslije udarca Soudanija, a osam minuta kasnije Čop je svojim drugim pogotkom danas, šestim ukupno u Kupu, povisio na 4:0 na dodavanje Soudanija.

U 80. minuti Čop je imao fantastičnu priliku za hat-trick nakon odmjerenog udarca s 18 metara, no pogodio je vratnicu. Ipak, niti minutu kasnije svježi Alen Halilović pogodio je nakon još jedne odlične akcije Soudanija i Fernandesa na desnom boku i lijepe lopte u peterac za 5:0. Pet minuta prije kraja dvoboja drugi žuti, odnosno crveni karton dobio je Filip Bradarić zbog prekršaja na Ademiju pa su do nogu potučeni Splićani završili utakmicu s igračem manje.

Dinamo je ovakvom pobjedom praktički osigurao plasman u polufinale i uoči uzvratne utakmice.

Ranije danas drugoligaš Inter i Slaven Belupo odigrali su u Zaprešiću bez golova, 0:0. Slaven ide dalje jer je u prvom ogledu pobijedio s 2:1. Jučer je polufinale izborila Istra.