Dinamo pobijedio na praznom Poljudu

Foto Milan Šabić / PIXELL

U najvećem derbiju hrvatskog nogometa Dinamo je na praznom Poljudu pobijedio Hajduk s 2:1 u susretu 4. kola Prve HNL. Modri su poveli 2:0, imali priliku i povećati prednost da bi se Splićani vratili u igru golom u 88. minuti. No do kraja dvoboja više nije bilo promjene rezultata.

Golove za četvrtu ovosezonsku pobjedu Dinama zabili su Lirim Kastrati (41) i Mislav Oršić (50), dok je strijelac za domaći sastav bio Stanko Jurić (88).

Bila je to druga uzastopna pobjeda Dinama na Poljudu nakon 2:0 iz ožujka, a zanimljivo bio je ovo treći derbi u nizu s gostujućom pobjedom.

Hajduk je prvi zaprijetio. U 10. minuti Diamantakos je uputio prvi ozbiljniji udarac na utakmici. Međutim, Livaković je obranio. U 23. minuti zaprijetio je i Nejašmić nakon što je Gyurcso ubacio iz slobodnog udarca, no njegov udarac je završio pored gola. Samo minutu poslije opasno je zaprijetio iCaktaš, ali ni on nije bio precizan. Pored gola je pucao i Gyurcso iz slobodnog udarca u 28. minuti.

Bolju igru Hajduk nije okrunio vodstvom i u 41. minuti stigla je kazna. Majer je povukao i sjajno proigrao Oršića koji s lijeve strane daje odličnu loptu na drugu stativu gdje je Kastrati zabio za vodstvo Modrih.

Korak bliže pobjedi Dinamo je stigao u 50. minuti fantastičnim golom Mislava Oršića koji je iskosa s 25 metara pogodio suprotne rašlje.

Samo četiri minute poslije sve je moglo biti gotovo. Lovro Majer se odlično riješio svog čuvara i potpuno sam pucao sa sedam metara, ali je Posavec obranio.

Hajduk se mogao vratiti u 'život' u 75. minuti, no Vuškovićev udarac glavom s pet metara Livaković je odlično obranio. Tračak nade domaćinu donio je Stanko Jurić smanjivši na 2-1 u 88. minuti nakon ubačaja iz kornera. U preostalih šest minuta nadoknade Hajduk je lovio remi, ali nije uspio.

U prvom od dva derbija 4. kola Osijek je na stadionu Gradski vrt pobijedio Rijeku s 3-0 ostvarivši prvu pobjedu ove sezone.

Na ljestvici vodi Dinamo s maksimalnih 12 bodova, Gorica je druga s devet bodova i utakmicom manje, a Hajduk je treći sa sedam bodova.

U nedjelju su na rasporedu posljednja dva susreta ovog kola, sastaju se Istra 1961 - Varaždin, te Lokomotiva - Gorica.