Hajduk preokretom pobijedio Istru 2:1

Foto Ivo Čagalj (PIXSELL)

Na oproštaju od ove polusezone Hajduk je na stadionu Poljud pred 6.200 gledatelja pobijedio Istru 1961 s 2:1 (0:1), dok je u ranije odigranom susretu Osijek na stadionu Gradski vrt pred 2.000 gledatelja porazio Slaven Belupo s 3:2.

Na oproštaju od ove polusezone, a nagađa se i trenera Damira Burića, Hajduk je porazio Istru 1961 s 2-1 okrenuvši utakmicu na krilima dvostrukog strijelca Mije Caktaša.

Prva je zaprijetila Istra, nakon brze kontre u sedmoj minuti Perić-Komšić je pogodio gredu. Deset minuta poslije okvir gola je pogodio i napadač Hajduka Eduok. Samo minutu poslije sjajnu priliku je imao i Jakoliš, ali je gostujući vratar Čondrić bio siguran.

Poveli su gosti u 43. minuti golom Fintića. Hajduk je uspio izjednačiti u 62. minuti, strijelac je bio Caktaš, a isti je igrač sedam minuta poslije okrenuo rezultat dovevši domaćine u vodstvo. U posljednjim trenucima susreta gosti su ostali s igračem manje nakon što je isključen Petar Rubić.

Nagađa se kako je to bio posljednji susret Burića na klupi splitskog prvaka, a kao njegov nasljednik spominje se Igor Tudor. Dođe li do toga, bit će to već peti trener Hajduka u posljednjih 15 mjeseci.

Na ljestvici vodi Dinamo s 44 boda, Hajduk na drugom mjestu ima 35 bodova, dok je Rijeka treća s 34 boda, ali i utakmicom manje. Osijek je četvrti s 33 boda.

Poslušajmo izjave trenera Damira Burića i kaoperana Mije Caktaša!

REZULTATI:
Osijek - Slaven Belupo 3-2 (Marić 3, 55-11m, Kleinheisler 66 / Lulić 52, Božić 73)
Hajduk - Istra 1961 2-1 (Caktaš 62, 69 / Fintić 43)