HEP nagradio najbolje matematičare i fizičare

HEP nagradio najbolje matematičare i fizičare

U sjedištu Hrvatske elektroprivrede održana je 22. dodjela Nagrade učenicima IMAM ŽICU!, koju HEP od 1995. godine dodjeljuje učenicima osnovnih i srednjih škola za uspješna postignuća na području matematike i fizike, a od 2005. godine i najboljim mladim elektrotehničarima.

 

Nagrada IMAM ŽICU! najdugovječniji je društveno odgovorni projekt u Hrvatskoj koji spaja gospodarstvo s osnovnim i srednjoškolskim obrazovanjem. Ove godine novčanu nagradu u iznosu od 2.500 kuna dobilo je 37 učenika iz cijele Hrvatske, dok je s ovogodišnjim nagradama HEP od 1995. godine dodijelio ukupno 681 nagradu IMAM ŽICU!.

 

Dodjeli Nagrade, uz učenike, mentore i roditelje prisustvovali su: Zdeslav Matić, pomoćnik ministra gospodarstva, Momir Karin, pomoćnik ministra znanosti, obrazovanja i sporta, Katarina Milković, pomoćnica pročelnika za odgoj i obrazovanje Grada Zagreba, Mile Živčić, ravnatelj Agencije za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih te Žarko Bošnjak, viši savjetnik u Agenciji za odgoj i obrazovanje. 

Među nagrađenima je i sedmero učenika iz Splitsko-dalmatinske županije, evo njihovih imrena:

NAGRADA UČENICIMA 2016. MATEMATIKA

Br.

RAZRED

IME I PREZIME

ŠKOLA

MJESTO

MENTOR

 

OSNOVNE ŠKOLE

 

 

 

 

 

Peti

Namik Agić

OŠ Krune Krstića

Zadar

Emir Agić

 

Šesti

Bernard Inkret

OŠ Rude

Samobor

Diana Baron

 

Šesti

Patrick Pavić

OŠ Ante Kovačića

Zagreb

Mara Jakovljević

 

Sedmi

Ivan Vojvodić

Dobriše Cesarića

Zagreb

Maja Marić

 

Osmi

Ida Kolmanić

Novi Marof

Novi Marof

Davor Dukarić

 

Osmi

Noel Lakić

Šime Budinića

Zadar

Anka Martinović

 

Osmi

Mislav Brnetić

OŠ Vrbani

Zagreb

Mirjana Muštra

 

SREDNJE ŠKOLE:

A varijanta: Prirodoslovno matematičke gimnazije

 

 

 

 

 

Prvi

Daniel Širola

XV. gimnazija Zagreb

Zagreb

Aneta Copić

 

Drugi

Petar Nizić-Nikolac

XV. gimnazija Zagreb

Zagreb

Nevenka Antončić

 

Drugi

Luka Banović

Gimnazija Andrije Mohorovičića

Rijeka

Ksenija Bakarčić

 

Treći

Adrian Beker

XV. gimnazija Zagreb

Zagreb

Nevenka Antončić

 

Četvrti

Domagoj Bradač

XV. gimnazija Zagreb

Zagreb

Maja Đerek

 

Četvrti

Daniel Paleka

Gimnazija Franje Petrića Zadar

Zadar

Aida Vlainić

 

Četvrti

Petar Orlić

XV. gimnazija Zagreb

Zagreb

Vesna Smadilo Škornjak

 

Četvrti

Leon Starešinić

XV. gimnazija Zagreb

Zagreb

Vesna Smadilo Škornjak

 

B varijanta – ostale srednje škole

 

 

 

 

 

Prvi

Josip Srzić

SŠ fra A.K.Miošića Makarska

Makarska

Željka Tulić

 

Drugi

Mirko Duvnjak

Prirodoslovna škola Vladimira Preloga

Zagreb

Brankica Soldo

 

Treći

Mihaela Wang

V. gimnazija " V. Nazor" Split

Split

Nela Negotić

 

Treći

Tin Župančić

SŠ Ban Josip Jelačić Zaprešić

Zaprešić

Vedrana Đoković

 

Četvrti

Antonio Buljan

V. gimnazija "V. Nazor" Split

Split

Nela Negotić

 

FIZIKA OSNOVNA I SREDNJA ŠKOLA

 

 

RAZRED

IME I PREZIME

ŠKOLA

MJESTO

MENTOR

1.

Sedmi

Bernard Faulend

OŠ Pavleka Miškine, Zagreb

Zagreb

Sonja Čustonja

2.

Sedmi

Luka Bulić Bračulj

OŠ Meje

Split

Ivana Pavković

3.

Osmi

Luka Hobor

Eugena Kumičića

Velika Gorica

Zumbulka Beštak Kadić

4.

Osmi

Barbara Sumić

OŠ Trstenik, Split

Split

Mirjana Bubić

5.

Prvi

Domagoj Perković

III. gimnazija - Split

Split

Nela Dželalija

6.

Drugi

Vilim Lendvaj

XV. gimnazija - Zagreb

Zagreb

Katarina Jeličić

7.

Drugi

Filip Marijanović

XV. gimnazija - Zagreb

Zagreb

Bernarda Mlinarić

8.

Treći

Bruno Iljazović

XV. gimnazija - Zagreb

Zagreb

Bernarda Mlinarić

9.

Četvrti

Grgur Palle

V. gimnazija - Zagreb

Zagreb

Dario Mičić

 

 

EKSPERIMENTALNA FIZIKA

 

 

RAZRED

IME I PREZIME

ŠKOLA

MJESTO

MENTOR

NAZIV RADA

1.

 

Darian Sergo

OŠ Turnić Rijeka

Rijeka

Damir Čović

Određivanje visine pomoću barometra

2.

 

Magdalena Živković

XV. gimnazija Zagreb

Zagreb

Domagoj Pluščec

Magnetični vlakić

 

SREDNJE STRUKOVNE ŠKOLE

 

OSNOVE ELEKTROTEHNIKE I MJERENJA U ELEKTROTEHNICI

 

 

RAZRED

IME I PREZIME

ŠKOLA

MJESTO

MENTOR

1.mjesto

 

Josip Vucić

Strukovna škola Vice Vlatkovića

Zadar

Snježana Mandarić

2.mjesto

 

Karlo Kovač

Tehnička škola Ruđera Boškovića

Zagreb

Mladenka Maltarić

3.mjesto

 

Josip Matić

Tehnička škola Bjelovar

Bjelovar

Robert Herčeki dolaze oboje

 

 

ELEKTROMEHANIČARI

 

 

RAZRED

IME I PREZIME

ŠKOLA

MJESTO

MENTOR

1.mjesto

 

Davor Glasnović

Srednja strukovna škola kralja Zvonimira Knin

Knin

Milivoj Jerčić

2.mjesto

 

Franko Gović

Industrijsko-obrtnička škola Šibenik

Šibenik

Goran Medaković

3.mjesto

 

Petar Kuzman

Obrtničko-industrijska škola u Imotskom

Imotski

Zdenka Grančić

 

 

UKUPNO: 37 učenika

Komentari