Lucija Zaninović opet zlatna

Hrvatska taekwondašica Lucija Zaninović osvojila je svoj treći uzastopni europski naslov u kategoriji do 49 kg na Europskom prvenstvu u Bakuu. U finalu je pobijedila Francuskinju Yasmine Aziez s 5:4.

Lucija je u finalu na dramatičan način svladala neugodnu i pomalo prljavu Francuskinju, koja je vodila 12 sekundi prije kraja borbe, kada je naša predstavnica šakom postigla pobjedonosni bod za veliko slavlje Hrvata na tribinama Baku arene.

Lucija: Sanjala sam treći naslov, presretna sam!

To je Splićanki treći europski naslov u nizu i ukupno peto odličje s velikih natjecanja u karijeri, osim na EP-ima medalje je osvajala na OI-ju u Londonu 2012. (bronca) i na SP-u u Puebli 2013. (bronca).

Zanimljivo, Lucija je pobijedila Aziez u finalu EP-a u St. Peterburgu 2010. godine i u polufinalu u Manchesteru 2012. godine, na oba turnira na kojima je na kraju dolazila do zlatne medalje.

Ranije danas hrvatska taekwondoašica je u polufinalu svladala Ruskinju Svetlanu Igumenovu, a još ranije je u prvom kolu kao prvi nositelj bila slobodna, da bi u drugom deklasirala Bjeloruskinju Irynu Vetokhinu prekidom pri vodstvu 12:0. Svoju treću uzastopnu medalju na smotrama Starog kontinenta osigurala je još jednim prekidom pri vodstvu 12:0 protiv Cipranke Irene Pasiouli. Polufinalni sraz s Igumenovom bio je sve samo ne lagan, no Lucija je uspjela ostati dovoljno smirena i pobjedom 8:6 plasirati se u veliki finale.

Peti nositelj kategorije do 58 kilograma, Stipe Jarloni iz Div Knina je u prvom kolu također bio slobodan, u drugom je bio bolji od Ukrajinca Bogdana Bodnara s 18:10, da bi u borbi za odličje izgubio prekidom 16:4 od Rusa Ruslana Poiseeva

Mia Radoš iz zagrebačkog Metalca je u teškoj kategoriji (+73 kilograma) odradila izvrsnu prvu borbu i upisala uvjerljivu pobjedu 16:9. U drugom kolu se za medalju borila protiv iskusne Španjolke Rosanne Alamo Simon i bila blizu velikom iznenađenju. Dugo vremena je rezultat bio 2:1 za Španjolku, a Radoš je uporno napadala, da bi na koncu u zadnjim sekundama, kad je krenula na sve ili ništa,primila jedan udarac u oklop za konačan rezultat 3:1, kojim je ostala na plasmanu od petog do osmog mjesta.

Zadranin Nikola Bojo je na otvaranju drugog dana slavio nad Grkom zlatnim bodom nakon što je regularni dio završio 10:10. U drugom je izgubio od domaćeg natjecatelja i jedne od najvećih nada Azerbajdžana za medaljuIsaeva Radika rezultatom 13:3.

Jučer su hrvatski reprezentativci u Bakuu osvojili dva srebra i broncu.