Mance donio Osijeku tri boda u dvoboju protiv Hajduka

U najzanimljivijem susretu nedjeljnog programa 6. kola Prve HNL Osijek je u Gradskom vrtu svladao Hajduk 1:0. Gorica i Istra 1961 odigrali su 1:1, dok je Lokomotiva u nastavku dvoboja u Zaprešiću kao gost pobijedila Inter 2:1.

Pogodak za Osijek vrijedan tri boda postigao je Antonio Mance u 34. minuti nakon brzog protunapada i kombinacije s Tomislavom Šoršom. Lijevi branič Hajduka Ivan Dolček neoprezno je izgubio loptu na polovici Osijeka, do nje je stigao Šorša koji je potom poslao visoku loptu na Mancea koji mu je glavom vratio u for, desni bočni domaćih nastavio je trk i zatim poslao prizemnu loptu na rub kaznenog prostora gdje je stigao Mance i preciznim udarcem pogodio donji lijevi kut.

Bila je to treća prilika Mancea na utakmici, nakon što nije bio precizan u 15. minuti, dok mu je vratar Hajduka Marin Ljubić obranio udarac iz 31. minute.

Hajduk je najbolju priliku u prvom poluvremenu imao već u 5. minuti kada je Jairo pobjegao Šorši, utrčao u kazneni udarac, ali njegov pokušaj iz velike blizine vratar domaćina Ivica Ivušić uspio je odbiti u vratnicu.

Gosti iz Splita su u nastavku susreta imali terensku inicijativu, najbolje prilike imali su iz prekida, poglavito udarcima glavom no nisu pronašli put do mreže.