Program proslave Dana grada Omiša

Program proslave Dana grada Omiša

U četvrtak 3. svibnja počinje bogati program društvenih, kulturnih, vjerskih i sportskih događanja za proslavu Dana grada Omiša i blagdan sv. Ivana Nepomuka, koji će se održavati do 29. svibnja 2018. Evo cjelovitog programa:

PROGRAM PROSLAVE BLAGDANA

Sv. Ivana Nepomuka

ZAŠTITNIKA GRADA OMIŠA

 

 

3. 5. 2018. ČETVRTAK

 

ILIRSKO SJEMENIŠTE – 20.00 sati

Pjesmom i slikom kroz Europu

Ana Opačak i prijatelji šansone uz glasovirsku pratnju mo. Jurice Karuze

i izložbu Vijeća Europe „50 godina izložbene djelatnosti Vijeća Europe“

 

 

4. 5. 2018. PETAK

 

URED GRADONAČELNIKA GRADA OMIŠA – 9.00 sati

Prijem vatrogasaca povodom Dana vatrogasaca, sv. Florijana

s dodjelom priznanja najboljim vatrogascima

 

VELIKI PARKING – PRIKO – od 10.00 do 12.00 sati

Taktičko - tehnički zbor gradskih resursa u sustavu civilne zaštite

Prikaz pripadnika i opreme operativnih snaga, pravnih osoba od značaja za zaštitu i

potpornih organizacija, edukacija i vježba.

 

 

5. 5. 2018. SUBOTA

 

FOŠAL - ispred Pošte – od 9.00 do 11.00 sati

Mjerenje šećera u krvi i tlaka

u organizaciji Dijabetičkog društva Omiš.

 

SPORTSKA DVORANA RIBNJAK – 17.00 sati

Master Class Fitness

 

 

8. 5. 2018. UTORAK

 

GRADSKI STADION ANĐELKO MARUŠIĆ – FERATA – 17.00 sati

13. OLIMPIJSKI FESTIVAL DJEČJIH VRTIĆA

U slučaju nevremena Festival će se održati 11. 5. 2018.

 

KUĆA JEZIKA I KULTURE (Trg S. Radića 5) – 18.30 sati

Predavanje "Moć fotografije u turizmu - Cetina u oku Ive Pervana"

u organizaciji: Prokulture i Kuće jezika i kulture.

 

NARODNA KNJIŽNICA OMIŠ – 19.30 sati

Književni susret s Tanjom Mravak

 

 

10. 5. - 13. 5. 2018.

 

SPORTSKA DVORANA RIBNJAK – 17.00 sati

Svjetski kup rukometnih veterana

 

 

 

10. 5. 2018. ČETVRTAK

 

NARODNA KNJIŽNICA OMIŠ - 17.00 sati

Kazališna predstava za najmlađe „Poštarska bajka“

u izvedbi GKM Split

 

 

12. 5. 2018. SUBOTA

 

PROSLAVA BLAGDANA SV. LEOPOLDA B. MANDIĆA I

20. OBLJETNICE SVETIŠTA

 

FOŠAL - ispred Pošte, pokraj Turjuna

i na PRIKU kod mesnice Simunić – od 8.00 do 11.00 sati

Manifestacija Kruh naš svagdašnji

u organizacijiKluba žena liječenih na dojci „Omiš“ – Omiš

 

RADMANOVE MLINICE – od 11.00 do 17.00 sati

Tradicionalna manifestacijaNarodnim običajima preko prepreka

u organizaciji Udruge osoba s invaliditetom „Agape“

 

SVETIŠTE SV. LEOPOLDA U ZAKUČCU – 18.00 sati

Svečano euharistijsko slavlje i procesiju predvodi mons. dr. Jure Bogdan,

vojni ordinarij u Republici Hrvatskoj

 

 

13. 5. 2018. NEDJELJA

 

STRELJANA ČELINA - 9.00 sati

Otvoreno prvenstvo Grada Omiša u disciplini parcur

 

ŽUPNA CRKVA – Trodnevnica - 19.00 sati

Predvodi i propovijeda mo. don Ivan Urlić

 

ŽUPNA CRKVA – 20.00 sati

Svečani koncert povodom 400. godina posvete Župne crkve

Nastupaju: Zagrebački katedralni mješoviti zbor (Matija Škvorc, dirigent) i

Mješoviti župni zbor - Omiš (Rozarija Samodol, dirigent)

 

 

14. 5. 2018. PONEDJELJAK

 

URED GRADONAČELNIKA GRADA OMIŠA – 9.30 sati

Svečano uručivanje nagrada, priznanja i pohvalnica djeci koja su sudjelovala na natječaju za „Naj dječje djelo“

 

URED GRADONAČELNIKA GRADA OMIŠA – 10.00 sati

Prijem s dodjelom nagrada najuspješnijim sportašima, sportskom treneru i sportskoj udruzi Grada Omiša

 

URED GRADONAČELNIKA GRADA OMIŠA – 10.30 sati

Svečano uručivanje nagrada uspješnim učenicima

 

ŽUPNA CRKVA – Trodnevnica - 19.00 sati

Predvodi i propovijeda don Ratomir Vukorepa

 

ŽUPNA CRKVA – 20.00 sati

Predavanje akademika Radoslava Tomića: Kult sv. Ivana Nepomuka u Omišu

 

 

15. 5. 2018. UTORAK

 

ŽUPNA CRKVA – Trodnevnica - 19.00 sati

Predvodi i propovijeda fra Stipe Bešlić

 

ŽUPNA CRKVA – 20.00 sati

Predavanje prof. dr. sc. don Slavka Kovačića:

Omiške crkve – Bratovštine do početka 19. stoljeća

 

KONGRESNI CENTAR HOTELA PLAŽA – 20.30 sati

Svečani koncert učenika i zajedničkog orkestra

OMBŠ "Novo Sarajevo“ Sarajevo, UŠ  Matka Brajše Rašana Labin i

OGŠ "Lovro pl. Matačić" Omiš

Dirigent: Josip Nalis (Zagreb), gost dirigent: Irma Kalić (Sarajevo)

 

16. 5. 2018. SRIJEDA

BLAGDAN SVETOG IVANA NEPOMUKA

 SREDIŠNJI KRIŽ NA GRADSKOM GROBLJU VRISOVCI – 8.00 sati

 

Polaganje vijenaca u spomen na sve poginule za Domovinu

 

SPOMENIK POGINULIM BRANITELJIMA DOMOVINSKOG RATA U

PARKU HRVATSKIH BRANITELJA – 8.30 sati

Odavanje počasti poginulim hrvatskim braniteljima

 

KONGRESNI CENTAR HOTELA PLAŽA – 9.00 sati

SVEČANA SJEDNICA GRADSKOG VIJEĆA GRADA OMIŠA

S DODJELOM JAVNIH PRIZNANJA GRADA OMIŠA

Pjeva: dječja klapa BepoJosip Pupačić, voditeljica Marija Didović, prof.

 

ULICAMA GRADA – 10.00 sati

Pozdrav gradu - CZK - Gradska glazba Omiš

Kapelnik: Ante Raljević

 

ŽUPNA CRKVA

10.30 sati -

PROCESIJA I SVETA MISA

predvodi mons. dr. Želimir Puljić,

zadarski nadbiskup i predsjednik HBK

 

SPORTSKA DVORANA OŠ JOSIP PUPAČIĆ – 13.00 sati

Prvenstvo SŠ Jure Kaštelan u badmintonu i stolnom tenisu

 

BOĆALIŠTE PUNTA – 15.00 sati

BOĆARSKI TURNIR „TOMISLAV NOVAKOVIĆ“

Sudjeluju: BK „Naklice“, BK „Sv. Ante“, BK „Gorčina“ i BK „Hrvatski dragovoljac“.

 

 

 

 

SPORTSKA DVORANA RIBNJAK – 15.30 sati

XXV. memorijalni košarkaški turnir „IVICA ABRAM“

Sudjeluju: KK „Ribola“ - Kaštela, KK „PÔLE ESPOIR LORRAINE“ – Francuska

i KK „Omiš – Čagalj Tours“ – Omiš.

 

SPORTSKI CENTAR PUNTA – 18.30 sati

Prvenstvo SŠ Jure Kaštelan u malom nogometu

19.30 sati - Kup Grada Omiša u malom nogometu

 

VRIDNE RUKE“

Udruženje obrtnika Omiš

TRG SV. MIHOVILA – 20.00 sati

REVIJA FRIZERA

U slučaju nevremena Revija će se održati u sportskoj dvorani OŠ Josip Pupačić.

 

TRG DR. FRANJE TUĐMANA – 21.00 sat

CEH UGOSTITELJA POZIVA NA GASTRO FEŠTU

uz koncert CZK - Gradske glazbe Omiš(kapelnik: Ante Raljević)

i HKGD Podstrana (kapelnik: Mate Kalajžić, prof.)

 

 

18. 5. 2018. PETAK

 

RADMANOVE MLINICE – 15.00 sati

Pomotivna manifestacija

Družimo se s malima da bismo znali biti veliki”

Prigodni program i druženje članova, korisnika, volontera,

djelatnika, donatora i prijatelja udruge “Prijatelj” Omiš.

 

GRADSKI MUZEJ OMIŠ – 19.30 sati

Otvorenje izložbe slika SPACE akademske slikarice Nevene Petre Piližota

 

TRG DR. FRANJE TUĐMANA – 20.30 sati

Svečani koncert Festivala dalmatinskih klapa Omiš

Nastupajuklape: Mirabella (ž), Oneum (m) i Žmul (m) iz Omiša te

Praska (m) iz Podstrane.

 

 

19. 5. 2018. SUBOTA

 

SPORTSKA DVORANA RIBNJAK – 16.00 sati

8. memorijalni rukometni turnir „Boško Mimica – Bobo“

Sudjeluju: RK „Hrvatski Dragovoljac“, RK „Vodice“, RK „Solin“ i RK „Trogir“.

 

 

20. 5. 2018. NEDJELJA

 

ILIRSKO SJEMENIŠTE – od 18.00 do 20.00 sati

CZK – Revija filmova Umjetničke akademije Split

Priređuju: Odsjek za film i video i CZK.

 

 

 

 

 

 

23. 5. 2018. SRIJEDA

 

NARODNA KNJIŽNICA – 19.30 sati

Predstavljanje četvrte knjige Biblioteke AZ: Ima jedan svijet, Ružice Jerončić

Priređuju: CZK i OŠ Josip Pupačić.

 

 

25. 5. 2018. PETAK

 

ILIRSKO SJEMENIŠTE – 19.30 sati

CZK – Pretpremijera baletnog koncerta Karneval životinja

u izvedbi baletnog studija Omiške pahuljice

Voditeljica: Branka Čiča Trumbić, baletna pedagoginja i koreografkinja

 

 

26. 5. 2018. SUBOTA

 

ILIRSKO SJEMENIŠTE – 19.30 sati

CZK – Premijera baletnog koncerta Karneval životinja

u izvedbi baletnog studija Omiške pahuljice

Voditeljica: Branka Čiča Trumbić, baletna pedagoginja i koreografkinja

 

 

27. 5. 2018. NEDJELJA

 

ILIRSKO SJEMENIŠTE – 19.30 sati

CZK – Premijera antičke tragedije Klitemnestra u izvedbiGradskog kazališta Mali princ

Igra: Ivana Župa/Tekst: M. Matković/Redatelj: P. Buljević

 

 

29. 5. 2018. UTORAK

 

NARODNA KNJIŽNICA – 19.30 sati

Predstavljanje knjige Vridilo je, autori: Ivan Pavić – Mrgud, Goran Protega,

Stipan Medvidović, Zoran Jurišić, Nikša Krpetić, Mario Blagaić,

Ante Nadomir Tadić Šutra, Ivo Rakuljić – Arafat i Ivica Marin.

Priređuju: HVIDRA Omiš i CZK.

 

 

Komentari