Sedma uzastopna pobjeda na Poljudu

Foto Ivo Čigalj / PIXSELL

Nogometaši Hajduka pobijedili su u 13. kolu Prve HNL Slaven Belupo s 2-0 (1-0). Splićani su s 27 osvojenih bodova zasjeli na prvo mjesto ispred Dinama koji ima 25, ali i dvije utakmice manje. Modri u nedjelju u derbiju kola dočekuje Osijek.

Hajduk je postigao pogodak iz prve prave prigode na utakmici kada je Caktaš u 14. minuti preciznom loptom uposlio Jaira koji je utrčao s desne strane i poslao loptu u mrežu kroz noge vratara Ježine.

Bila je to jedina prigoda Hajduka u prvom poluvremenu u kojem su gosti iz Koprivnice imali veći posjed lopte koji su zadržali i u drugom dijelu.

U 74. minuti igrači Slaven Belupa mislili su da su postigli gol i počeli slaviti pa je i vratar gostiju otišao do svoje klupe, ali udarac Glavčića nakon pogreške vratara Hajduka Posavca je pogodio vratnicu. Lopta je brzo došla na polovinu gostiju, a kapetan Juranović ju je poslao u prazna vrata na koja se nije uspio vratiti Ježina.

Bila je to sedma uzastopna pobjeda Hajduka na Poljudu u ovom prvenstvu, čime je srušen dosadašnji rekord od šest domaćih pobjeda na početku prvenstva iz devedesetih godina prošlog stoljeća. Istodobno, na šest gostovanja HJajdukl je ove sezone osvojio samo šest bodova (jedna pobjeda i tri remija, uz dva poraza). Zanimljivo je da su Bijeli prije dvije sezone, 2017/18., osvojili više bodova u gostima nego na Poljudu (32 - 34)!