Šesti poraz Hajduka na Poljudu, Osijeku 3 važna boda

Foto Miroslav Lelas / PIXSELL

Nogometaši Osijeka minimalnom 1-0 (0-0) pobjedom na gostovanju kod Hajduka u Splitu u 29. kola preuzeli su vrh ljestvice Prve HNL. Nakon 9 kola, Bijeli opet poraženi od Osijeka, opet su utakmicu završili s igračem manje.

Gol vrijedan tri boda postigao je najbolji strijelac lige Mierez u 49. minuti.

Argentinac je odlično skočio i glavom u mrežu proslijedio ubačaj Jugovića s desne strane. Bio je to Mierezov već 20. pogodak ove sezone, a deveti postignut glavom.

Poslušajmo izjave vratara Lovre Kalinića i trenera Osijeka Nenada Bjelice

Hajduk, koji je tijekom čitavog susreta djelovao nervozno te nije stvorio niti jednu pravu priliku za pogodak, završnicu je odigrao i s igračem manje jer je u 85. minuti zbog dva žuta kartona isključen Marco Fossati.

Osijek sada ima 65 bodova, jedan više uz dvije utakmice više od drugog Dinama koji će u nedjelju ugostiti Istru 1961. Već u srijedu će u Gradskom vrtu Osijek i Dinamo igrati vrlo važan međusobni okršaj u sklopu 30. kola.

Hajduk je ostao peti sa 43 boda, dva manje od četvrte Rijeke, a šest manje uz utakmicu manje od treće Gorice koja je ranije u petak također izgubila na svom terenu sa 0-1 od Slavena Belupa.

HAJDUK - OSIJEK 0:1

TIJEK SUSRETA:

90+8' - kraj!

90+7' - velika šansa Osijeka , Erceg je prevario čuvara i pucao, ali brani Kalinić

90' - verbalni okršaj klupa Osijeka i Hajduka, žuti karton dobio je pomoćnik Tramezzanija, a Bjeličin Nino Bule crveni

85' - Marco Fossati je prvo dobio žuti karton zbog prekršaja na Jugoviću, a minutu kasnije i drugi žuti zbog nasrtaja na Kleinheislera. Hajduk je s igračem manje

70' - Tramezzani je uveo u igru Biuka i Dolčeka umjesto Atanasova i Umuta

60' - Hajduk je i dalje prilično bezopasan

55' - izlazi iz igre Kačaniklić, ulazi Diamantakos

48' - Jugović je ubacio s desne strane, a Ramon Mierez nakon sjajnog skoka glavom gađa kut gola za vodstvo gostiju! Kalinić je pokušao krenuti na loptu, no kad je shvatio da će biti "kratak" krenuo se vraćati na gol-crtu. Ovo je bio Mierezov deveti gol glavom ove sezone!

46' - počelo je drugo poluvrijeme

45+5' - gotovo je prvo poluvijeme, rezultat je 0:0

45+3 ' - treća pilika Osijeka, Bohar je dodao Bočkaju, a on iz gotovo mrtvog kuta puca, no brani opet Kalinić. Nakon kornera Osijeka loptu je izbacio Umut

45'  - igra se pet minuta sudačke nadoknade

40' - opet prilika Osijeka! Sad je sjevnula brza kontra, Kleinhesler je petom ostavio loptu Bočkaju, on je dodao Mierezu, a ovaj Boharu, koji je pucao iskosa s lijeve strane, no Kalinić je opet obranio

34' - velika prilika gostiju! Lažnjakom se oslobodio Simića i iskosa izbio pred Kalinića, ali je onda u jako doboj situaciji jako loše pucao

28' - Mierez prijeti s ruba kaznenog prostora, vrhovima prstiju brani Lovre Kalinić

23' - Bjelica je morao zamijeniti Gutija. Osječki stoper ozlijedio je rame i umjesto njega u igri je Caro

23 ' - lijepa akcija Hajduka, lopta nakon nekoliko dodavanja dolazi Kačanikliću, čiji udarac se od bloka odbija u korner

13' - Osijek je aktivniji na terenu, ali za sad nema pravih prilika

1' - počeo je derbi

Osječani pod vodstvom Nenada Bjelice vode bitku za naslov prvaka s Dinamom i važna im je pobjeda u Splitu, no Hajduk pod vodstvom talijanskog stručnjaka Paola Tramezzanija ostvaruje dobre rezultate i bit će "tvrd orah".

Talijan je za današnju utakmicu iznenadio promjenom formacije, odlučio se na sustav 4-3-3, s četvoricom u zadnjoj liniji.

Ove sezone Osijek i Hajduk igrali su tri puta, u kolovozu su u Gradskom vrtu slavili Splićani, u studenom na Poljudu je bilo 1:1, a u veljači je Bjeličina momčad na svom travnjaku nadvisila goste s 2:0.

Osijek je trenutačno drugi sa 62 boda iz 18 utakmica, a Hajduk zauzima peto mjesto s 43 boda iz 17 utakmica.

Početne postave:

Hajduk: Kalinić - Čolina, Simić, Vušković, Todorović - Fossati, Jurić, Atanasov - Kačaniklić, Umut, Livaja

Osijek: Ivušić - Miloš, Guti, Škorić, Čeberko - Žaper, Jugović - Bočkaj, Kleinheisler, Bohar - Mierez