Sjajna Rijeka potpuno nadigrala Hajduk i došla do drugog mjesta

Nogometaši Rijeke ponovno su na drugom mjestu prvenstvene ljestvice. Bijeli su u dominantnoj predstavi s 2:0 pobijedili Hajduk u dvoboju koji je obilovao riječkim prilikama. Ključnu trenutci dogodili su se sredinom nastavka kada zabijaju Čolak i Gorgon.

RIJEKA - HAJDUK 2:0

Strijelci: 1:0 Čolak 61', 2:0 Gorgon (11m) 72'

RIJEKA: Pandur - Smolčić, Galović, Capan - Štefulj, Halilović (od 76' Pavičić) , Lepinjica, Raspopović - Andrijašević (od 90' Escoval G)orgon (od 83' Lončar) Čolak

HAJDUK: Posavec - Radić, Dimitrov, Mujakić - Tahiraj (od 53' Jakoliš), Hamza, Jradi (od 74' Blagaić), Juranović - Caktaš - Kreković (od 62' Eduok), Jairo

Trener Bijelih Simon Rožman na teren je poslao sličan sastav kao i u zadnjim dvobojima. Jedine bitne promjene viđene su u zadnjoj liniji gdje su umjesto Escovala i Velkovskog zaigrali Capan i Galović. Bolje je Rijeka otvorila dvoboj i već u 9.  minuti Halilović puca preko gola. U 25' prva velika šansa Bijelih. Čolak je oštro ubacio na pet metara, a Gorgon trese gredu. U nastavku akcije Halilović puca opasno, ali Posavec odbija u korner.

U 33' Gorgon iz slobodnjaka šalje loptu preko grede. Tri minute kasnije Andrijašević krade loptu braničima Hajduka, sjajno puca, ali pogađa vratnicu. U 38' jedina prilika gostiju. Caktaš se odapeo s ruba kaznenog prostora, ali Pandur je siguran. U nastavku Rijeka nastavlja gdje je stala u prvom dijelu. Razbranio se Posavec koji je u desetak minuta redom branio pokušaje Čolaka, Gorgona i Andrijaševića.

Ipak, nakon sat vremena igre Bijeli stižu do vodstva. Gorgon je dugim pasom pronašao Čolaka koji primiruje loptu i pogađa donji lijevi kut. Desetak minuta kasnije konačno riješenje dvoboja. Caktaš je igrao rukom u svom kaznenom prostoru, a Gorgon s bijele točke realizira prvi kazneni udarac za Rijeku u ovoj sezoni. Do kraja susreta mogla je Rijeka zabiti još poneki pogodak, no ostalo je 2:0. Riječani su opet na drugom mjestu.