Soudani odlučio derbi na Poljudu

Foto Ivo Čagalj / PIXSELL

Pred dvadesetak tisuća gledatelja, u derbi susretu 20. kola Prve Hrvatske nogometne lige Dinamo je u gostima na Poljudu u Splitu pobijedio Hajduk 1:0 (0:0) golom u trećoj minuti sudačke nadoknade, kada se El Arabi Hilal Soudani ubacio iza obrane Hajduka i centaršut Gojaka nogom poslao u mrežu.

U prvom poluvremenu Dinamo je imao terensku prednost, ali je samo u dva navrata stvorio prigode iz kojih je mogao doći u vodstvo. Prva je bila u petoj minuti kada udarac Soudanija s ruba kaznenog prostora zamalo promašuje suprotni kut vratara Stipice koji je najzaslužniji što gosti nisu poveli u 22. minuti u kojoj je najprije obranio oštar udarac Jonasa iz daljine, a onda na odbijenu loptu zaustavio i udarac Soudanija iz blizine.

I u drugom poluvremenu igrala se tvrda utakmica u kojoj je Hajduk ima više loptu u svom posjedu, a u 56. minuti "bili" stvaraju prvu izglednu prigodu kada Vlašić odlično centrira, a Erceg glavom gađa dobro postavljenog vratara gostiju Livakovića. U 65. minuti izgledna prigoda se ukazala i centralnom braniču Hajduka Šimiću koji nogom iz blizine šalje loptu pored gola.

U 76. minuti Nižić glavom čisti opasnu situaciju u kojoj se nakon dobrog centaršuta Stojanovića našao Soudani, a u 78. minuti najbolji pojedinac u redovima Hajduka vratar Dante Stipica brani oštar udarac Hodžića.

Od 80. minute sudac Zebec podijelio je šest žutih i crveni karton. Žute kartone kod Splićana su dobili Kvesić (80), Erceg (81) i Bašić (88). Požutio je i Soudani zbog skidanja dresa nakon proslave pogotka. Uzvavrele strasti među igračima došle su do izražaja u posljednjoj minuti sudačke nadoknade. Nakon međusobnog naguravanja obiju momčadi na terenu Šimić je dobio crveni karton, a Juranović Ćorić žute.

Osvajanjem tri boda u Splitu Dinamo je ostao šest bodova iza jesenskog prvaka Rijeke, koja je na kantridi pobijedila Istru 1961 s 1:0 golom Andrijaševića.

Osijek je treći, a Hajduk s 37 osvojenih bodova ostao je na četvrtom mjestu.

Policija privela 36 navijača

Prije, za vrijeme i nakon održavanja utakmice privedeno je ukupno 36 osoba zbog sprječavanja nereda. Od ukupnog broja privedenih zbog zlouporabe pirotehnike privedeno je osam osoba kod kojih je pronađeno i oduzeto 184 komada različitih pirotehničkih sredstava - navodi se u policijskom priopćenju.