Varaždin pobijedio Hajduk 3:2

Varaždin    pobijedio Hajduk 3:2

Foto Milan Sabić / PIXSELL

iznenađenje na praznom Poljudu - sjajna izvedba Varaždina koji je slavio protiv Hajduka s 3:2. Bijeli su u prvoj utakmici odigranoj nakon nastavka prvenstva kao domaćini pokleknli pred pretposljednjim Varaždinom.

Gosti su poveli u 19. minuti golom Drožđeka. Iskoristili su pogrešno dodavanje domaćina, Obregon je proigrao Drožđeka koji je s desetak metara pogodio suprotni kut. Samo pet minuta poslije Varaždinci vode 2:0. Teklić je na 18 metara pronašao Mamića koji je prizemnim udarcem pogodio lijevi kut.

Uslijedilo je par uigranih akcija Splićana, no vratar Nevistić je otklonio opasnost. I onda novi šok za domaćine. Drožđek postiže svoj drugi gol na utakmici u 40. minuti za 3:0.

Na otvaranju drugog dijela, u 49. minuti Hajduk postiže gol i smanjuje zaostatka na 1:3. Vušković je s 15 metara, lijevom nogom, pogodio pored nemoćnog Nevistića.

Varaždinci se ne predaju, tri minute poslije primljenog gola ponovno prijete iz brze kontre.

Hajduk u 74. minuti postiže drugi gol. Caktaš je sjajno pogodio s dvadesetak metara za 2:3, no domaćin nije uspio doći do preokreta.

Evo izjava trenera Igora Tudora i Samira Toplaka.

Poljud je ostao zatvoren još jednu utakmicu zbog ranije izrečene disciplinske mjere, no zato su gledatelji na stadionu Aldo Drosina u Puli uživali u pobjedi domaće Istre 1961 nad Interom iz Zaprešića s 2:0.

Istra je osvojila važne bodove u borbi za ostanak u prvoligaškom društvu. Puljani su poveli u 6. minuti golom Bosančića, a na 2:0 povisio je Gržan u 33. minuti iz kaznenog udarca.