Hrvatski radio

Radio Split

12:00 / 30.04.2018.

Autor: Eduard Gracin

Odabrane pjesme za 58. Festival zabavne glazbe - Split 2018.

Odabrane pjesme za 58. Festival zabavne glazbe - Split 2018.

Odabrane pjesme za 58. Festival zabavne glazbe - Split 2018.

Foto: - / -

Prošlog je tjedna održano preslušavanje pjesama koje su pristigle na ovogodišnji natječaj. Preslušano je 200 skladbi od kojih je trebalo odabrati samo 24 koje će biti izvedene u natjecateljskoj večeri ovogodišnjeg Festivala.

Ocjenjivački je sud u sastavu: Tomislav Mrduljaš (direktor Festivala), Tomislav Štengl (v.d. glavnog urednika Drugog programa Hrvatske televizije), Edo Gracin (voditelj glazbene redakcije Hrvatskog radija - Radio Splita), Katarina Perišić (voditeljica glazbene redakcije Radio Dalmacije), profesor Nenad Šiškov (skladatelj, producent i aranžer) i Teo Brajčić (glazbenik) preslušao primljene skladbe i koncem tjedna odabrao one koje će biti u natjecateljskoj večeri. 

 

SKLADBE KOJE ĆE BITI IZVEDENE NA FZG SPLIT 2018.

Po abecednom redoslijedu

  

  1. 7 DANA TJEDNO (Branimir Mihaljević-Nenad Ninčević) GIULIANO

  2. DA JE MENI BITI MORE (Dean Dvornik-Zoran Popović Pope) DEAN DVORNIK

  3. GDJE POČINJE KRAJ (Ante Pecotić-Ante Pecotić) VANNA

  4. ISTINA I LAŽ (Ante Pecotić-Indira Levak) INDIRA FORZA

  5. JOŠ ME BOLI IME TVOJE (Matko Jelavić-Dragana D. Maričić) MATKO JELAVIĆ

  6. KAD TE UGLEDAN (Siniša Garbin-Siniša Garbin/Stipe Jakovčević) MJESNI ODBOR

  7. KAD ZAPIVA DALMACIJA (Želimir Škarpona/Dalibor Musap-Nedo Zuban) BRANKO MEDAK

  8. KRALJ CESTE (Zoran Ukić-Zoran Ševerdija) GRUPA „DIOGEN“

  9. MI PROTIV NAS (Ivan Huljić-Ivan Huljić) DOMENICA & DAMIR KEDŽO

  10. MOJA (Vojan Koceić/Elvis Sršen Noa-Vojan Koceić/Elvis Sršen Noa) NOA

  11. MOJA LIPOTICE (Darko Bakić-Darko Bakić/Luca) MATE GRGAT & ENA POLJAK

  12. MOTO (Ibrica Jusić-Pero Gotovac) IBRICA

  13. NAJPRIJE (Tonći Huljić-Vjekoslava Huljić) TONČI HULJIĆ & MADRE BADESSA

  14. NISAM SVOJ (Vinko Barčot-Vinko Barčot)

  15. NISAN TE ZAVRIDIJA (Hrvoje Buva/Luppo-Luppo) MLADEN GRDOVIĆ

  16. OPUSTI SE (Marko Tomasović-Lara Hajdarpašić) IZABELA

  17. PLOVIM (Bruno Krajcar-Bruno Krajcar) TOMISLAV BRALIĆ & KLAPA INTRADE

  18. PREVIŠE SAM TVOJ (Dragan Brnas Fudo-Fayo) DINO PETRIĆ

  19. RUČNI RAD (Jacques Houdek-Andrea Čubrić) IVANA ZADRO

  20. SAD TE IMAN (Pero Kozomara-Natalia Tafra Bazina) KLAPA RIŠPET

  21. SREĆO I TUGO (Fedor Boić-Nenad Ninčević) IVANA KOVAČ

  22. SRETNO TI BILO (Elis Lovrić-Elis Lovrić) ELIS LOVRIĆ

  23. VELJAČA POKAŽE ZUBE (Igor Brešan-Igor Brešan) IGOR BREŠAN

  24. ZAPLESALE SU SJENE (Olja Dešić-Olja Dešić) MARKO TOLJA

  25. ŽIVIT ĆE DALMACIJA (Hari Rončević-Hari Rončević) HARI RONČEVIĆ

Programe Hrvatskoga radija slušajte na svojim pametnim telefonima i tabletima preko aplikacija za iOS, Android i Huawei.