Na lokalnim i globalnim razinama svakog se dana obilježava ili slavi neki blagdan ili dan kojim se promiču određene vrijednosti ili osnažuje svjesnost o potrebi borbe za ljudska prava, zdravlje, baštinu, kulturu ili sve ono što znači bolji i ljepši život.
A znate li, poštovani slušatelji, da današnji nadnevak neki obilježavaju kao dan ostajanja doma – iz gušta!
Čut ćemo to iz sljedećeg razgovora s nadarenom splitskom strip autoricom Mihaelom Erceg, autoricom dva zapažena animirana filma, studenticom koja već mjesec dana na internetskim mrežama svakodnevno objavljuje duhovitu karikaturu o tom danu.
U razgovoru s Mladenom Vukovićem, evo što Mihaela Erceg kaže o svojoj karikaturističkoj kolumni „Na dobro vam doša...”:
Programe Hrvatskoga radija slušajte na svojim pametnim telefonima i tabletima preko aplikacija za iOS, Android i Huawei.