Dinamo - Hajduk 2:2

01.12.2013.

17:11

Autor: Mladen Vuković

Veliki derbi Dinama i Hajduka u 18. kolu HNL-a na Maksimiru završio je bez pobjednika, 2:2. Splićani su poveli, Dinamo preokrenuo, no u sudačkoj nadoknadi gosti su izborili bod.

Hajduk je poveo u 10. minuti golom Kouassija nakon sjajne asistencije Sušića. Modri su izjednačili u 27. minuti golom Soudanija, koji je sa sedam metara prevario Kalinića. Dinamo je u 54. minuti sasvim preokrenuo rezultat nakon što je Duje Čop sjajno pogodio glavom na Antolićev ubačaj. Gosti su u 75. minuti mogli izjednačiti, no Jozinović je iz izgledne pozicije loše pucao. Ipak, Hajduk je u samoj završnici stigao do boda golom Maglice, koji je zabio odbijenu loptu nakon udarca Pašalića.

Okršaj Dinama i Hajduka ostat će upamćen i po tom što su Bad Blue Boysi i Torcida zajedno navijali s istočne tribine. Navijačke skupine dva najveća hrvatska kluba ujedinila je borba protiv vaučerizacije i vodstva Hrvatskog nogometnog saveza. Navijači su zajedno ušli na istočnu tribinu i tijekom susreta nisu zabilježeni nikakvi fizički sukobi. Nažalost i ovog puta s tribina se čulo neprimjereno navijanje. Stadionom je odjekivalo Za dom spremni, a na meti uvreda bili su i Zdravko MamićDavor Šuker, te HNS. Na Istoku je bilo više od dvije tisuće navijača Hajduka, a, zanimljivo, na jugu svega 20-tak navijača s vaučerima.

Poslušajmo komentar kola Ede Pezzija!

Ostali rezultati:

Split - Lokomotiva 3:0

Osijek - Hrvatski dragovoljac 2:2

Zadar - Istra 1861 0:4

Rijeka - Slaven Belupo 2:2

Dinamo je zadržao vodstvo na ljestvici s 37 bodova, i utakmicom manje, Hajduk na drugom mjestu ima bod manje, a treća je Rijeka i četvrti Split s 30 bodova.