Radio Split

15:47 / 15.09.2013.

Autor: HRT /G.P.

Hajduk pobijedio Dinamo s 2:0

Nakon četiri godine, Hajduk je ponovno osjetio slast pobjede na Poljudu u vječnom derbiju. U utakmici 9. kola Prve hrvatske nogometne lige Hajduk je pobijedio Dinamo 2:0. Ovom pobjedom drugi Hajduk se primakao vodećem Dinamu na bod zaostatka. Dinamo ima 20, a Hajduk 19 bodova. Dinamo je dobro otvorio utakmicu imao je više inicijative i dominirao je terenom, dok se Hajduk nije uspio snaći u prvim minutama susreta pred domaćim navijačima. Svoju kontrolu nad loptom Modri su skoro iskoristili kad je opasno zaprijetio Fatos Beqiraj u 35. minuti. Poluvrijeme je završilo bez golova, a da nismo vidjeli ništa vrijedno velikog derbija. Atmosfera se užarila odmah na početku drugog dijela.Hajduk je izborio korner, Bukva puca, loptu lovi Kouassi i puca s dva metra, ali Sandomierski brani i odbija loptu do Marija Pašalića koji odličnim potezom petom posprema loptu u gol. Poljud je eksplodirao! Hajdukovci su počeli igrati i imali još jednu priliku za gol, ali je akcija zaustavljena zbog zaleđa. U 69. minuti Hajduk opet ima korner, Bukva opet puca, a Pašalić opet zabija i Hajduk vodi s 2:0. Dinamo do kraja utakmice nije uspio zaprijetiti vratima Tudorove momčadi, te su tako Splićani došli na bod od Dinama.