Radio Split

20:36 / 20.04.2016.

Autor: HRT, Radio Split

Hajduk pobijedio Lokomotivu, Split izgubio

Nogometaši Hajduka pobijedili su na Poljudu Lokomotivu 2:0 (0:0) osiguravši treće mjesto na ljestvici, a Inter je upisao uvjerljivu pobjedu od 3:0 protiv Istre 1961 u susretima 32. kola Hrvatskog prvenstva.

Hajduk je do važne pobjede stigao pogotkom Tina Svena Sušića u 76. minuti iz kaznenog udarca te golom Josipa Juranovića u posljednjim trenucima susreta (90+4).

Inter je poveo u Zaprešiću u 16. minuti pogotkom najboljeg strijelca 1. HNL Ilije Nestorovskog. U 28. minuti Jakov Puljić postiže gol za 2:0, a pobjedu je potvrdio Nestorovski u 78. minuti svojim drugim pogotkom.

Nestorovski je vodeći strijelac Prve HNL s 18 golova.

U utorak su Rijeka i Dinamo odigrali 0:0, a Zagreb je pobijedio RNK Split 2:0. Kolo će zaključiti Osijek i Slaven Belupo dvobojem u četvrtak u Gradskom vrtu.

Na ljestvici vodi Dinamo sa 73 boda, Rijeka je druga s četiri boda manje, a na trećem mjestu je Hajduk s 58 bodova.