Hajduk pobijedio Rijeku na Rujevici

02.12.2017.

19:58

Autor: Josip Krželj

Nogometaši Hajduka pobijedili su na Rujevici Rijeku 2:1 u 133. Jadranskom derbiju koji se igrao u sklopu 19. kola Prve Hrvatske nogometne lige.Posljednji put Hajduk je u Jadranskom derbiju slavio još u ožujku 2012.

Splićani su poveli u četvrtoj minuti nakon što je loše reagirao vratar Rijeke. Prskalo je slabo izbio loptu, a Bašić je sjajnim lobom pogodio mrežu istrčalog domaćeg vratara. Izjednačio je Bradarić poslije lijepe akcije domaćina. Strijelac drugog gola na utakmici izašao je u 31. minuti zbog ozljede, zamijenio ga je Pavičić.Veliku priliku imali su Riječani u 45. minuti, ali Gavranović je zakasnio na dodavanje Kvržića. Na odmor se otišlo s rezultatom 1:1.

Novo vodstvo Splićanima donio je Ante Erceg udarcem iskosa zdesna u 51. minuti, nakon što je lopta prošla kroz noge domaćem vrataru Prskalu. Samo dvije minute kasnije iznenada se u stopostotnoj prilici na drugoj strani našao Mario Gavranović, no njegov udarac iz blizine sjajno je obranio Letica.U 69. minuti Gavranović je , nakon sumnjivo dosuđenog jedanaesterca, imao priliku iz kaznenog udarca, ali Letica je fenomenalno reagirao i sačuvao prednost gostiju.