Radio Split

21:57 / 26.11.2021.

Autor: HRT, Radio Split

Hajduk rutinski pobijedio Istru 4:0

Po jakoj kiši kiša golova u mreži Istre: Hajduk je rutinski pobijedio 4:0 u drugom susretu 17. kola Prve Hrvatske nogometne lige golovima Ljubičića, Fossatija, Krovinovića i Livaje (to mu je 11. pogodak ove sezone).

Splićani su poveli u 11. minuti golom Ljubičića. Kontru je povukao Biuk i dodao Melnjaku, koji vraća u sredinu Biuku, a on odigrava za Ljubičića, koji iz blizine pogađa za 1:0.

Veliku priliku za drugi gol imao je Ljubičić u 17. minuti, proigrao ga je Livaja, no mladi napadač je u idealnoj situaciji pogodio stativu.

Dvije minute kasnije uzvratila je Istra, Silva je u skoku bio viši od dva Hajdukov aigrača, ali pucao je glavom pored gola.

Vodstvo Splićana povećao je prelijepim pogotkom Marco Fossati u 27. minuti. Udarac Atanasova se odbio na rub šesnaesterca, a Talijan je ljevicom savršeno pospremio loptu u rašlje.

Ljubičić je bio blizu drugom pogotku i u 51. minuti, opet ga je proigrao Livaja, a on je prevario jednog braniča, no nije i drugoga. Šest minuta kasnije na drugoj strani Beljo je iz dobre situacije tukao ravno u Kalinića.

Treći gol Hajduka zabio je Krovinović u 71. minuti. Svježi Sahiti je probio desnu stranu i ubacio u sredinu, gdje Livaja i Krovinović skoro istovremeno udaraju loptu.

"Točku na i" stavio je Marko Livaja pogotkom u drugoj minuti sudačke nadoknade. On je dodao Dolčeku, koji mu je ostavio loptu, a Livaja s ruba šesnaesterca lijepim udarcem trese mrežu!