Radio Split

21:06 / 30.01.2021.

Autor: RS

Novi poraz Bijelih, Hajduk - Lokomotiva 0:1

Hajduk nastavlja tradiciju da na Poljudu svake sezone izgubi od posljednjega na tablici. Tako je večeras Lokomotiva, nakon skoro 9 godina, ponovno pobijedila Bijele na njihovu terenu ranim pogotkom Petraka u 4 minuti.

Uz to, Hajduk cijelu utakmicu nije uspio uputiti udarac u okvir gola, a kapetan Caktaš opet je (treći put ove sezone) promašio penal u 49. minuti, nakon što je Jelavić igrao rukom u šesnaestercu.

U udaracima u grede rezultat je 1:1, pogodili su je Kallaku i Mujakić.

Poslušajmo izjave trenera Paola Tremezzanija i Jerka Leke te vratara Lovre Kalilića.

Danas su odigrane još dvije utakmice 18. kola: Osijek je pobijedio Istra 2:1, a Šibenik iznenadio Dinamo u Maksimiru pobijedivši prvi put 2:1.

Na tablici prvo mjesto dijele Dinamo i Osijek s 39 bodova, treća je Gorica s 30, četvrta Rijeka s 26, peti Slaven Belupo s 20 bodova, koliko ima i šesti Hajduk, ali sa slabijom, negativnom gol razlikom.

Sada je Istra posljednja na ljestvici s 13 bodova, što to znači uoči nastavka prvenstva u srijedu, 3. veljače, kada u 19,10 h na Poljudu igraju Hajduk i Istra 1961.

Jer Hajduk igra jednu od najgorih sezona na svom travnjaku, od 9 utakmica samo je 2 pobijedio, 2 remizirao i izgubio čak 5 utakmica, osvojivši samo mršavih 8 od ukupno 27 bodova! Može li lošije?