Radio Split

22:16 / 10.08.2015.

Autor: HRT

Prva Hajdukova pobjeda u prvenstvu

Nogometaši Hajduka, u novim "maskirnim" sivim dresovima, pobijedili su na stadionu u Kranjčevićevoj ulici domaću Lokomotivu 2:1 u posljednjem susretu petoga kola domaćeg prvenstva.

Strijelci za prvu ovosezonsku prvenstvenu pobjedu Hajduka bili su Kiš u 11. i Balić u 77. minuti. Poraz gostiju ublažio je Kolar u 89. minuti.

Kod prvog pogotka Hajduka akciju je pokrenuo Caktaš i dodao loptu do Kiša, koji je sjajno prošao kroz obranu domaćina i pucao na gol. Lopta se odbila od Bartoleca i završila u mreži. I kod drugog pogotka Splićana asistent je bio Caktaš, dok je rutinski gol postigao mladi Balić.

Kolar je iz kontre postigao počasni gol za Lokomotivu, no treba istaknuti da domaćinima u 90. minuti nije dosuđen kazneni udarac. Tudor je "pokupio" Doležala, no sudac Vučemilović nije pokazao na bijelu točku.

Hajduk je ovom pobjedom stigao na šesto mjesto ljestvice sa šest bodova, koliko ima i peti Slaven Belupo. Lokomotiva je sada osma s četiri boda. Isti broj bodova ima i devet Inter iz Zaprešića.

Na vrhu je Split s11 bodova ispred Dinama s devet i Istre 1961 s osam, a posljednji je Zagreb s dva boda.

Rezultati 5. kola:

Petak: Split - Zagreb                   3:0 (Mršić 7-11m, Musa 18-ag, Bagarić 71)
Subota: Istra 1961 - Inter            0:0
            Dinamo - Rijeka               0:0
Nedjelja: Slaven Belupo - Osijek     3:0 (Paracki 35, Radotić 69-ag, Delić 84)
Ponedjeljak: Lokomotiva - Hajduk   1:2 (Kolar 89 / Kiš 11, Balić 77)

1.  Split                   5  3 2 0  7-2     11
2.  Dinamo               5  2 3 0  9-3      9
3.  Istra 1961           5  2 2 1  10-10   8
4.  Rijeka                 5  1 4 0  9-7      7