Rijeka i dalje nadmoćna nad Splićanima

24.04.2016.

19:58

Autor: HRT

Nogometaši Rijeke pobijedili su u derbi susretu 33. kola Prve HNL na Poljudu Hajduk 2:1 i time tri kola prije kraja zadržali zaostatak za vodećim Dinamom na četiri boda. U subotu je i Split izgubio od vodećeg Dinama 1:0.

U drugom nedjeljnom dvoboju Lokomotiva je u Kranjčevićevoj ulici svladala Osijek 2:0.

Kek: Lijepo je pobijediti na Poljudu, Burić: Ne pobjeđuje uvijek bolji

Nogometaši Hajduka ni nakon četiri godine u Jadranskom derbiju nisu uspjeli pobijediti Rijeku koja i dalje ostaje u utrci za naslov prvaka.

Rijeka je zasluženo došla do treće ovogodišnje pobjede i druge na Poljudu nad Hajdukom koji je poveo u 25. minuti nakon što je Milić iz auta pronašao Mastelića koji šalje loptu u peterac Rijeke, a Tin Sven Sušić ulijeće između dva obrambena igrača gostiju i iz blizine šalje loptu u mrežu nemoćnog vrataraVargića.

Bio je to 18. prvenstveni pogodak kapetana Hajduka u njegovu stotom nastupu u bijelom dresu. Vodeći gol zbunio je nogometaše Rijeke koji su do tada bolje stajali na terenu, a njihov najbolji strijelacMatin Tomasov u dva je navrata opasno ugrozio gol Hajduka.

U drugom poluvremenu Rijeka je krenula odlučnije prema golu Hajduka i u 48. minuti mladi vratar Hajduka Ivo Grbić još jednom zaustavlja udarac Tomasova, a u 55. minuti u jeku napada Rijeke Grbić brani udarac Leškovića, ali na kratko odbijenu loptu natrčava Vešović i iz blizine je šalje u mrežu.

Riječani su potpuno zagospodarili terenom i bilo je pitanje vremena kada će povesti. To se dogodilo u 79. minuti nakon što je rumunjski internacionalac Matei odlično uposlio Marija Gavranovića koji iz blizine šalje loptu u mrežu i donosi Riječanima nova tri boda i 20 pobjedu ovu sezone koja ih ostavlja utrci za prvo mjesto.

Druga Rijeka tri kola prije kraja ima 72 boda, četiri manje od Dinama, koji je u subotu svladao Split 1:0, dok je Hajduk siguran treći s 58 bodova.

Lokomotiva je u Kranjčevićevoj ulici svladala Osijek 2:0. Lokomotivi su pobjedu za učvršćenje četvrtog mjesta osigurali Aralica u 72. i Arsenić autogolom u 86. minuti.

Lokomotiva sada ima 49 bodova, pet više od petog Splita, dok je Osijek osmi sa 30 bodova, tri manje od sedmog Slavena Belupa, ali za slavonskog prvoligaša važnije je što ima sedam bodova više od devete Istre 1961, koja trenutačno drži mjesto koje vodi u kvalifikacije za ostanak.

Posljednju utakmicu 33. kola domaćeg nogometnog prvenstva odigrali su Slaven Belupo i Inter. Na Gradskom stadionu u Koprivnici Farmaceuti su uvjerljivo svladali Inter 4:1.

1. Dinamo 33 23 7 3 59-19 76
2. Rijeka 33 20 12 1 53-19 72
3. Hajduk 33 16 10 7 42-22 58
4. Lokomotiva 33 15 4 14 53-46 49
5. Split 33 10 14 9 28-27 44
6. Inter 33 8 14 11 30-45 38
7. Slaven Belupo 33 8 12 13 36-39 36
8. Osijek 33 6 12 15 22-43 30