Radio Split

21:35 / 30.11.2016.

Autor: RS

Split opet pobijedio Hajduk u kupu

U gradskom derbiju Split je na Parku mladeži u produžetku izborio polufinale Hrvatskoga nogometnog Kupa pobijedivši Hajduk u šokantnoj utakmici s 2:1. Nakon prvih 90 minuta rezultat je bio neodlučan 1:1 (0:1).

Hajduk je odlično igrao u prvom dijelu što se i isplatilo u 25. minuti kad je Barry Hamza zabio za 1:0. U drugom dijelu igra Hajduka pada, a Split se dizao iz minute u minutu. Ključni trenutak dogodio se u drugoj minuti sudačke nadoknade kad je Ugrina zabio izjednačujući pogodak i ostavio nadu Splitu.

Hajduk je u 99. minuti ostao s igračem manje kad je Fran Tudor dobio crveni karton. Onda dolazi šok.Ivan Pešić postiže gol za 2:1 i vodstvo Splita što se na kraju pokazalo kao i karta za polufinale Kupa

Prije su nogometaši Dinama izborili polufinale Kupa nakon što su u Zaprešiću pobijedili Inter s 1:0.

Ostala dva polufinalista su Rijeka i Osijek.