Radio Split

22:00 / 19.10.2013.

Autor: HRT

Split pobijedio Dinamo 1:0

U derbiju 13. kola Prve HNL Split je na stadionu u Parku mladeži pobijedio Dinamo 1:0 nanijevši vodećoj momčadi prvenstva drugi poraz sezone.

Zanimljivo, Modri su i prvi poraz u sezoni doživjeli u Splitu, ali od Hajduka. Tri važna boda Splitu donio je Mate Bilić pogotkom u 39. minuti utakmice. Dinamo je protiv Splita pružio očajnu predstavu i tijekom susreta nije stvorio praktički niti jednu pravu priliku. Otkako je zagrebački sastav preuzeo Branko Ivanković Modri su u osam susreta ostvarili samo tri pobjede, pri čemu jednu protiv u kupu protiv Suhopolja, tek čak četiri poraza, dva u prvenstvu (Hajduk, Split) i dva u Europskoj ligi (Čornomorec, Ludogorec).

U ranije odigranom susretu Lokomotiva je na stadionu Maksimir pobijedila Istru 1961 2:1. Gosti su poveli golom Radonjića iz jedanaesterca u 6. minuti utakmice, no Lokomotiva je u drugom dijelu uspjela okrenuti rezultat. Strijelci za Lokose bili su Budimir (52) i Trebotić (71-11m). Puljani su utakmicu završili s igračem manje nakon što je u 74. minuti pocrvenio Križman, a isključen je i Istrin trener Pamić.

U prvom susretu 13. kola Rijeka je na stadionu Kantrida pobijedila Zadar 3:0. Nakon prvog poluvremena bez golova, Rijeka je u nastavku susreta uspjela slomiti goste postigavši tri pogotka. Dvostruki strijelac je bioLeon Benko koji je tako stigao do brojke od 10 golova ove sezone i vodeći je strijelac HNL-a. Benko je prvi pogodak postigao iz kaznenog udarca u 53. minuti. Jedanaesterac je izborio Andrej Kramarić koji je sedam minuta kasnije povisio na 2-0. Sve dvojbe oko pitanja pobjednika Benko je razriješio u 87. minuti postigavši svoj drugi gol na utakmici, a ukupno treći za domaćine.

Na ljestvici vodi Dinamo sa 27 bodova, dok Rijeka i Lokomotiva imaju po bod manje. Četvrti je Hajduk sa 24 boda i utakmicom manje.