Radio Split

20:20 / 25.11.2017.

Autor: HRT, Radio Split

U derbiju Hajduk - Osijek 1:1.

U derbiju 17. kola Prve HNL u Splitu pred 10 tisuća gledatelja nogometaši Hajduka i Osijeka odigrali su 1:1. Splićani su izbjegli poraz golom u sudačkoj nadoknadi u derbiju druge i treće momčadi prvenstva, koji je ponudio vrlo siromašnu igru.

Kopić: Na kraju moram biti zadovoljan; Zekić: Prosuli smo puno bodova

Hajduk je na početku prvog dijela propustio nekoliko prilika, a Osječane je odličnim intervencijama spašavao vratar Malenica. Nakon dvadesetak minuta juriša na vrata gostiju Hajduk je potpuno stao, a Osijek je došao do vodstva iz prve ozbiljnije situacije. U 39. minuti Alen Grgić se prošetao ivicom kaznenog prostora i uputio ne previše jak udarac koji ipak preko ruku vratara Splićana odsjeda u donjem lijevom kutu. U 42. minuti je napadač Hajduka Said pogodio vratnicu.

U drugom dijelu je Hajduk nemoćno napadao, a Osijek se orijentirao isključivo na obranu pa gledatelji nisu vidjeli skoro ništa do prve minute sudačke nadoknade kada su Splićani izjednačili. Ahmed Said se najbolje snašao u gužvi ispred Malenice te je nekako uspio pokraj Barišića i osječkog vratara u padu nogom poslati loptu u mrežu.

U prije odigranom susretu Slaven Belupo je pobijedio Istru 1961 2:0.

Vodi Dinamo s 40 bodova, a Hajduk i Osijek imaju po 29 bodova.

Policija privela 12 navijača

Policija je u Splitu jučer navečer prije, za vrijeme i poslije nogometne utakmice Hajduk-Osijek privela 12 osoba zbog niza prekršaja.

Od ukupnog broja privedenih osoba, kod pet je pronađeno i oduzeto ukupno sedam pirotehničkih sredstva, a tri će osobe uz optužne prijedloge biti privedene Prekršajnom sudu u Splitu, navodi se u policijskom priopćenju.