Zbogom Europo, Hajduk opet izgubio od Slovana 0:1

27.08.2015.

23:00

Autor: Radio Split, HRT

Usprkos sjajnom ozračju prepunih tribina Poljuda, Hajduk nije uspio pobijediti češki Slovan iz Libereca te izboriti Europsku ligu. Kao i u prvom susretu Česi su pred 30.000 gledatelja slavili 1:0. Jedini pogodak postigao je Josef Šural u 23. minuti. Hajdučka mladost nije se ni osjetila, u 180 minuta igre protiv Čeha nisu postigli zgoditak i zasluženo su ispali!

Splićani su se nadali kako će poljudsko grotlo uzdrmati Čehe, no dogodilo se posve suprotno. U ključnoj utakmici ove sezone Hajduk je odigrao najslabije i Slovan je posve zasluženo prošao dalje. Česi su bili zreliji i mirniji i kontrolirali su igru praktički cijeli susret.

Poljud je bio rasprodan i prije nego je Hajduk krenuo na put za Češku. Nažalost, pune tribine nisu bile dovoljne za pobjedu i prvi plasman Hajduka u Europsku ligu nakon  2010.  kada je momčad vodioStanko Poklepović.

Hajduk bez pravih prilika

Hajduk tijekom utakmice nije imao praktički nijednu izgledniju priliku, tek nekoliko poluprilika. Ni gosti nisu previše prijetili Lovri Kaliniću, no jedini gostujući udarac u okvir vratiju završio je u mreži i to ponovno nakon što obrana Hajduka nije očistila udarac. Goran Milović blokirao je prvi pokušaj, lopta se odbila do Herolinda Shale, koji vraća u sredinu, ponovno se odbila lopta od splitskog igrača, a na nju je natrčao Šural i zakucao u mrežu.

Splićani su oštećeni u 64. minuti kada portugalski sudac nije dosudio kazneni udarac. Nikola Vlašićpucao je s ruba šesnaesterca te pogodio u ruku Davida Hovorku, ali sudac nije pokazao na bijelu točku.

Najbliži pogotku Splićani su bili u 90. minuti nakon što je pucao Ante Roguljić, lopta je okrznula jednog od igrača Slovana, a zatim i gornji dio vratnice.

HAJDUK - SLOVAN 0:1
HAJDUK: Kalinić - Tudor (od 73. Juranović), Milović, Nižić, Milić - Jefferson - Sušić, Caktaš (od Roguljić), Balić (od 34. Maloku), Vlašić - Ohandza
SLOVAN: Koubek - Coufal, Hovorka, Pokorny, Bartošak - Pavelka, Sackey (od 75. Fleišman), Shala (od 63. Soungole) - Šural, Delarge (od 49. Kerbr), Bakoš