Hrvatski radio

Radio Split

"Flowers&Fashion" - 46. Praznik cvijeća na rivi i u Dioklecijanovim podrumima

16.03.2023.

12:56

Autor: Miranda Hrabar

Najava Praznika cvijeća

Najava Praznika cvijeća

Foto: HRT / HRT

"Flowers&Fashion" naziv je 46. Praznika cvijeća, koji će se na splitskoj Rivi i u podrumima Dioklecijanove palače održati od 20. do 26. ožujka. Manifestacija koja najavljuje početak proljeća i turističke predsezone, okupit će floriste iz Hrvatske i još šest europskih zemalja koji će zajedno aranžirati podrume Dioklecijanove palače.

Osim stručnih susreta, u podrumima će predstaviti razni obrtnički zanati, te revija frizura i dvije modne revije dizajnera iz naše županije. Riva je rezervirana za "Handmade sajam" i prodaju cvijeća - i ove godine s humanitarnim karakterom za pomoć stanovnicima na potresom pogođenim područjima. Evo što je na konferenciji za novinare istaknuo Vilim Bujević, predsjednik Udruženja obrtnika Split:


"Flowers&Fashion" naziv je 46. Praznika cvijeća, koji će se na splitskoj Rivi i u podrumima Dioklecijanove palače održati od 20. do 26. ožujka. Manifestacija koja najavljuje početak proljeća i turističke predsezone, okupit će floriste iz Hrvatske i još šest europskih zemalja koji će zajedno aranžirati podrume Dioklecijanove palače.

Osim stručnih susreta, u podrumima će predstaviti razni obrtnički zanati, te revija frizura i dvije modne revije dizajnera iz naše županije. Riva je rezervirana za "Handmade sajam" i prodaju cvijeća- i ove godine s humanitarnim karakterom za pomoć stanovnicima na potresom pogođenim područjima. Evo što je na konferenciji za novinare istaknuo Vilim Bujević, predsjednik Udruženja obrtnika Split:

AUDIO GOTOVO MP3 : HRABAR BUJEVIĆ FLOWERS (2,59)

Ususret Prazniku cvijeća, ali i u sklopu poslovnih planova, gradska tvrtka "Parkovi i nasadi" uređuje gradske ulice i postavlja nove cvjetne gredice, a direktor Siniša Gašparević vjeruje da će na natječaju Ministarstva gospodarstva "Parkovi i nasadi" dobiti dodatne milijune za uređenje gradskih zelenih površina:

AUDIO GOTOVO MP3: HRABARGAŠPAREVIĆ FLOWERS (1,23)


Programe Hrvatskoga radija slušajte na svojim pametnim telefonima i tabletima preko aplikacija za iOS, Android i Huawei.