Hrvatski radio

Radio Split

I. Bilić: Centar kompetentnosti bit će nadaleko jedinstven i vrijedan

13.09.2022.

09:51

Autor: Denis Šabić

Centar kompetentnosti

Centar kompetentnosti

Foto: Ivo Bilić / Ivo Bilić

   Najvažnija razvojna tema: Uspostava Regionalnog centra kompetentnosti (RCK) u turizmu; provodimo 2 EU projekata koja prate ovaj projekt:

        a. jedan za infrastrukturu: sljedeći tjedan počinje gradnja nove škole sa smještajnim objektom i 2 restorana

        b. drugi za unaprjeđenje ljudskih potencijala,

        c. ukupno vrijednost oba projekta je oko 180 mil. kn. uz pomoć županije od 65 mil kuna, kazao je ravnatelj srednje turističko ugostiteljske škole Split Ivo Bilić

Ivo Bilić

Ivo Bilić

Foto: Denis Šabić / HRT Radio Split

Ovdje treba zahvaliti županiji i našem županu Bobanu što su prepoznali ovu razvojnu temu i daju svekoliku podršku projektu. Kroz ovaj drugi projekt, koji je iz ESF-a, održavat će se puno aktivnosti koje će biti zanimljive javnosti, bit će sajmova, natjecanja, gostovanja eminentnih stručnjaka, sudjelovanja u životu i radu lokalne zajednice,..., 

Intervju-ravnatelj Ivo Bilić

    Erasmus projekti: to je dodatna vrijednost školovanja u kod nas, trenutno imamo 6 projekta te imamo Erasmus akreditaciju do kraja 2027. godine. U sljedećih mjesec dana imat ćemo 3 tjedne mobilnosti s 4-6 učenika i 2 nastavnika (Malta, Italija, Grčka) i jednu trotjednu mobilnost na Island, 15 učenika i 2 nastavnika, ukupno 30-tak učenika i 8 nastavnika, odlazak na natjecanje u Italiju s 8 učenika i 8 nastavnika. Također sudjelujemo u aktivnostima u lokalnoj zajednici: Gastro Advent, podjela bakalara, dani Dioklecijana,... Sve je ovo u cilju promjene načina poučavanja kako bi učenici dostigli ishode učenja na njima zanimljiviji i konkretniji način

   Važna događanja: Dani RCK, Tjedan. Cjeloživotnog obrazovanja, Dani poslova u turizmu, Tjedan strukovnog obrazovanja, Dani obrazovanja i karijere, Otvoreni dan škole,..., terenske nastave: Vukovar-da se ne zaboravi, Sabor/Zagreb, Advent u Beču, Festival čokolade u Opatiji, Karneval u Veneciji, natjecanje Ponos domovine,...Ravnatelj je  pozvao učenike osnovnih škola i njihova roditelje da posjete školu kroz ova događanja, ali i inače kako bi svima osvijestili potrebu bavljenja turizmom jer su to prilike i Hrvatska snažno grabi turističkim vodama, a naša škola je mjesto na kojem ćemo mladim ljudima pomoći da u jednom drukčijem okruženju s puno projekata, terenskih nastava,  putovanja, natjecanja, sudjelovanja  u realnim situacija,..., dobiju kompetencije potrebne za tržište rada.

Ivo Bilić

Ivo Bilić

Foto: Denis Šabić / HRT Radio Split

Centar kompetentnosti

Centar kompetentnosti

Foto: Ivo Bilić / Ivo Bilić

Programe Hrvatskoga radija slušajte na svojim pametnim telefonima i tabletima preko aplikacija za iOS, Android i Huawei.