Centar Juraj Bonaći iz Splita pokrenuo je projekt „I MI TO MOŽEMO“ koji je 2018. g. uspješno realiziran te vrlo dobro prihvaćen, a podržala ga je i Turistička zajednica grada Splita. Njegovu vrijednost u 2021. godini prepoznao je i Cropix Hanza media te Slobodna Dalmacija.
Cilj ove manifestacije je osmišljavanje autohtonog suvenira za naš grad Split. Suvenir koji priča svoju priču o tradiciji, kulturi, povijesti i običajima, istodobno i priču o osobama s intelektualnim teškoćama te kreativnoj izradi autohtonog suvenira iz njihovih ruku.
Ljepotu stvaralaštva suvenira fotografijama su popratili i ovjekovječili naši poznati fotografi: Matko Biljak, Jakov Prkić, Božidar Vukičević, Duje Klarić, Nikola Vilić, Joško Ponoš i Saša Burić. Zahvaljujući njima naša priča će pronaći put do mnogobrojnih domova, a fotografije će nastaviti pričati priču kroz generacije.
Otvaranje izložbe bit će 15. prosinca 2021. u 11:00 sati u City Centru one.
Programe Hrvatskoga radija slušajte na svojim pametnim telefonima i tabletima preko aplikacija za iOS, Android i Huawei.