Hrvatski radio

Radio Split

Lakše dijagnosticiranje hepatitisa C

27.01.2020.

14:34

Autor: Vedrana Dedić

Lakše dijagnosticiranje hepatitisa C

Lakše dijagnosticiranje hepatitisa C

Foto: - / -

Hrvatsko društvo za bolesti jetre "Hepatos" danas je u županijskom Nastavnom zavodu za javno zdravstvo u Splitu predstavilo novu uslugu PCR testiranja na virusne hepatitise u sklopu Mobilnog InfoHep Centra. U medicinski opremljenom vozilu na terenu je uz pregled, testiranje i savjet liječnika,

sada novim uređajem moguće dobiti i potvrdu dijagnoze hepatitisa C - istaknula je predsjednica Hepatosa, magistra Tatjana Reić.

Petogodišnja uspješna suradnja Zavoda za javno zdravstvo i Hepatosa rezultirala je i otkrivanjem većeg broja bolesnika, jer više od polovice novoprijavljenih slučajeva zaraze hepatitisom C u Hrvatskoj, otkriveno je u našoj županiji, naglasila je epidemiloginja Zavoda, doktorica Dijana Nonković, te pojasnila:

 

Tatjana Reić

Dijana Nonković

Programe Hrvatskoga radija slušajte na svojim pametnim telefonima i tabletima preko aplikacija za iOS, Android i Huawei.