4 nove medalje za Plivački klub "Jadera"

4 nove medalje za Plivački klub "Jadera" 4 nove medalje za Plivački klub "Jadera"

Na 25-metarskom zatvorenom bazenu Višnjik održan je 9. Međunarodni miting Sv. Krševan koji je ujedno i drugi u nizu od 8 Mini GP natjecanja za kategorije kadeta i ml. kadeta .

U izuzetno jakoj konkurenciji od 508 plivača iz 26 klubova Hrvatske te jednog kluba iz Slovenije zadarski Plivački klub Jadera predstavljalo je 25 članova koji su doplivali do 4 medalja (2xsrebro i 2xbronca).

Na ovom natjecanju najbolje rezultate je ostvario ml. kadet Lovre Jerak (05) koji je doplivao do 3 medalje. Srebrnu medalju je osvojio u disciplini 200 metara prsno gdje je s vremenom 2:56.09 dijelio drugu poziciju sa Vidom Zbukvićem (05) iz Dubrave, dok je do brončanih medalja doplivao u disciplinama 100 metara leptir (1:11.00) i 100 metara prsno (1:19.69) Lovre je na ovom natjecanju isplivao tri A norme i ostvario pravo nastupa na PH za kadete koje će se održati u veljači slijedeće godine.

Marija Kuman (05) je doplivala do srebrne medalje u disciplini 100 metara slobodno gdje je s vremenom 1:10.90 doplivala i do ml. juniorskog limita. U disciplini 200 metara leđno s vremenom 2:34.00 također je doplivala do ml. juniorskog limita te je sa ove dvije A norme ostvarila pravo nastupa na Prvenstvu Hrvatske koje će se održati u Rijeci 21.-23.12.2017. Marija ujedno ima isplivane i 3 A norme za Kadetsko PH.
Uz Lovru i Mariju pravo nastupa na PH za kadete ostvarili su i Maksim Komadina (04), Noa Kuman (04) te Ema Krstić (06).

Vrijedi istaknuti i plivače koji su se plasirali među prvih 5 na ovom natjecanju:

Rita Herceg (07) 4. mjesto  - 200 m prsno (3:18.77), 4. mjesto  – 200 m leptir (3:30.67)

Marija Kuman (05) 5. mjesto  - 200 m leđno (2:34.00)

Maksim Komadina (04) 5. mjesto  - 100 m leđno (1:08.54)

Ema Krstić (06) 5. mjesto  – 100 m leptir (1:19.56), 5. mjesto  – 200 m leptir (3:03.42) 

Ekipa koja je nastupila na natjecanju: Dora Babić, Stjepan Baraba Č., Lovre Baraka, Roko Grgić, Rita Herceg, Lea Ikić, Lovre Jerak, Stipe Kasun, Maksim Komadina, Toni Korda, Ema Krstić, Marija Kuman, Noa Kuman, Pavle Mandić, Dominik Paleka, Melani Pavlović, Vito Petani,

Danica Sorić, Marko Spahija, Frane Surać, Anđelo Šabić, Mareta Štrbac, Mirta

Zubčić, Roko Zubčić, Aneta Zurak

Treneri koji su vodili ekipu: Marijan Čulina, prof., Edgar Nimac

Komentari