Alkar "u sridu" Zadar "u ništa" u Sinju

Košarkaši Zadra poraženi su u susretu 17. kola HT Premijer lige u Sinju od Alkara rezultatom 93:84. Najistaknutiji igrači Zadra su bili Mavra sa 20 te Vuković sa 17 poena. Unatoč ovom neočekivanom porazu Zadar je i dalje prvi na tablici s 15 pobjeda i 2 poraza.

Bolje su Zadrani ušli u utakmicu i rano poveli sa 8:0. Nakon devet odigranih minuta  imali su i veliku prednost od 14 razlike (24:10). Na kraju prvih 10 minuta rezultat je glasio 24:13.

Serijom od 15:5 Alkar dolazi do prvog vodstva na utakmici (30:29). Na odmor se otišlo vodstvom Zadra 40:38.

Tijekom cijele treće četvrtine konce igre držali su Sinjani i na ulasku u posljednju dionicu imali su prednost od 62:59.

Odvojili su se domaćini i na 10 poena razlike (73:63), ali su se uspjeli igrači Danijela Jusupa vratiti na 83:79 par minuta do kraja utakmice.

Na kraju su ipak zasluženo slavili Sinjani koji su u zadnjih 10 minuta zabili čak 31 poen.

Iduću utakmicu Zadrani gostuju kod Partizana u sklopu ABA Lige.